В Ірпені почала роботу перша в Україні лінія з переробки текстильних відходів

Джерело: заступник голови комітету Верховної Ради з економічного розвитку Дмитро Кисилевський/Facebook
В Ірпені, Київська область, в умовах війни запустили першу в Україні лінію для переробки текстильних відходів потужністю 2500 тонн на рік.
Заступник голови комітету Верховної Ради з економічного розвитку Дмитро Кисилевський повідомив, що наразі в Ірпені в експериментальному режимі здійснюється переробка відходів власного виробництва, а також відходів кількох підприємств легкої промисловості.
“По суті, йдеться про клаптики текстилю, які у величезних обсягах залишаються після виробництва одягу, постільної білизни та іншої продукції легпрому. Спеціальне обладнання, завезене з Іспанії та Італії, дозволяє “розволокнити” ці обрізки для подальшої переробки в пряжу та тканину. Стартові інвестиції у цей проєкт склали близько 30 мільйонів гривень, частина з яких — державний грант 8 мільйонів для підприємств переробної промисловості”, – йдеться в повідомленні Дмитра Кисилевського.
Нардеп зазначив, що держава повинна активно підтримувати цей та інші подібні проєкти, оскільки це допоможе розв’язати важливу проблему, яка постане перед українськими експортерами продукції легкої промисловості в Євросоюз вже цього року. На кордоні з ЄС будуть вимагати документи, що підтверджують належну утилізацію чи переробку відходів.
За інформацією Кисилевського, продукція легкої промисловості є джерелом до 10% всіх побутових відходів в Україні. Кожен українець в середньому утворює 15-20 кілограмів текстильних відходів щороку. Найчастіше ці відходи просто вивозять на сміттєві полігони, хоча їх слід було б переробляти.
“Наразі це не тільки проблема, а й можливість. Швейні фабрики, армія, готелі, ресторані й усі громадяни мають усвідомлено стати учасникам системи рециклінгу. В іншому випадку інтеграція нашої економіки до Євросоюзу буде складнішою”, – зазначив нардеп.
- Компанія Coca-Cola значно знизила свої “добровільні екологічні цілі” щодо використання перероблених матеріалів.
- У Волинській області волонтери громадської організації UA Resistance Foundation ініціювали акцію зі збору російських книг для їх перероблення на туалетний папір. Мешканців регіону закликають позбуватися літератури російською мовою та передавати її на макулатуру.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.