В Ірпені почала роботу перша в Україні лінія з переробки текстильних відходів

Джерело: заступник голови комітету Верховної Ради з економічного розвитку Дмитро Кисилевський/Facebook

В Ірпені, Київська область, в умовах війни запустили першу в Україні лінію для переробки текстильних відходів потужністю 2500 тонн на рік.

Заступник голови комітету Верховної Ради з економічного розвитку Дмитро Кисилевський повідомив, що наразі в Ірпені в експериментальному режимі здійснюється переробка відходів власного виробництва, а також відходів кількох підприємств легкої промисловості.

“По суті, йдеться про клаптики текстилю, які у величезних обсягах залишаються після виробництва одягу, постільної білизни та іншої продукції легпрому. Спеціальне обладнання, завезене з Іспанії та Італії, дозволяє “розволокнити” ці обрізки для подальшої переробки в пряжу та тканину. Стартові інвестиції у цей проєкт склали близько 30 мільйонів гривень, частина з яких — державний грант 8 мільйонів для підприємств переробної промисловості”, – йдеться в повідомленні Дмитра Кисилевського.

Нардеп зазначив, що держава повинна активно підтримувати цей та інші подібні проєкти, оскільки це допоможе розв’язати важливу проблему, яка постане перед українськими експортерами продукції легкої промисловості в Євросоюз вже цього року. На кордоні з ЄС будуть вимагати документи, що підтверджують належну утилізацію чи переробку відходів.

За інформацією Кисилевського, продукція легкої промисловості є джерелом до 10% всіх побутових відходів в Україні. Кожен українець в середньому утворює 15-20 кілограмів текстильних відходів щороку. Найчастіше ці відходи просто вивозять на сміттєві полігони, хоча їх слід було б переробляти.

“Наразі це не тільки проблема, а й можливість. Швейні фабрики, армія, готелі, ресторані й усі громадяни мають усвідомлено стати учасникам системи рециклінгу. В іншому випадку інтеграція нашої економіки до Євросоюзу буде складнішою”, – зазначив нардеп.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.