В Ірпені відкрили виставку зруйнованого внаслідок війни енергообладнання (Фото)

Фото: КОВА
Джерело: Київська обласна військова адміністрація
В Ірпінському історико-краєзнавчому музеї відкрили виставку артефактів енергетичного обладнання, що зазнало руйнування.
Експозиція присвячена другим роковинам повернення світла на Київщині після деокупації.
Під час активних бойових дій у 2022 році критичних руйнувань зазнала енергетична інфраструктура. Після деокупації Київщини близько 600 населених пунктів залишилися без електроенергії. А це близько 260 000 родин, які не мали світла у власних оселях.
Завдяки спільній роботі Київської ОВА, ДТЕК Київські регіональні електромережі, територіальних громад, волонтерів і небайдужих громадян в травні 2022 року вдалося повернути світло всім мешканцям Київщини.
На виставці “Світло перемагає темряву” в Ірпінському історико-краєзнавчому музеї представлені артефакти війни, реальне обладнання, яке використовують фахівці під час робіт, та фотовиставка робіт з відновлення енергетики на Київщині. Всі охочі можуть відвідати музей та ознайомитися з експозиціями.
- Фото: КОВА
- Фото: КОВА
“Це було наймасштабніше відновлення за всю історію України. До роботи стало близько 1000 працівників. Відновлювати допомагали фахівці з Києва, Одещини, Дніпропетровщини та інших регіонів, які протягнули нам руку допомоги. За 45 днів було відновлено понад 10 тисяч кілометрів ліній. На жаль, не обійшлось без жертв. Електрики ціною власного життя та здоров’я відновлювали мережі”, — зазначив перший заступник голови Київської обласної державної адміністрації Микола Бойко.

Фото: КОВА
- Українські енергетики скасували екстрені відключення електроенергії в декількох областях країни. Станом на 9 годину ранку світло повернулося до мешканців Києва, Київської, Одеської, Донецької та Дніпропетровської областей.
- В “Укренерго” закликали українців ощадливо споживати у вечірні години електроенергію, щоб уникнути вимкнень світла.
- Після чергової потужної атаки РФ на енергооб’єкти України в “Укренерго” повідомили про суттєвий дефіцит електроенергії.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.

