В Іспанії виявили найстаріше у світі вино, яке збереглося у рідкому стані

Джерело: The Guardian
В іспанському місті Кармона знайдено найстаріше вино у світі, яке збереглося у своїй первісній рідкій формі. Понад 2000 років тому рідину червоно-коричневого кольору було вилито в похоронну урну, де знаходилися останки кремованого римлянина.
Як розповіли у виданні, п’ять років тому родина, яка робила ремонт у своєму будинку в Кармоні, випадково натрапила на затоплену гробницю, вирубану в скелі. Це дозволило їй залишатися недоторканою протягом століть.
У гробниці було вісім поховальних ніш, де зберігалися урни з кремованими останками. Дві урни мали написи з іменами померлих: Гіспана і Сенісій.
Цікаво, що торік дослідники вже знайшли в цій гробниці кришталеву пляшку з 2000-річним римським парфумом з ароматом пачулі.
Тепер в одній з урн виявили рідину. Після аналізу встановили, що це стародавнє вино, яке за своїми характеристиками схоже на сучасні вина з Андалузії.

Фото: The Guardian
Окрім вина, в урні також знаходилися кремовані кістки чоловіка, золота каблучка з двоголовим Янусом і металеві ніжки від ліжка, на якому й було кремовано покійника.
Після того, як експерти з’ясували, що близько п’яти літрів червоної рідини в скляній колбі всередині урни з’явилися не через конденсацію чи затоплення, вони взялися до аналізу. Тести засвідчили, що рідина має pH 7,5 – близький до води – і містить хімічні елементи, характерні для вина.
“Ми намагалися виявити біомаркери, які однозначно вказують на певну речовину. У цьому випадку ми шукали поліфеноли, характерні для вина, – і нам вдалося знайти сім винних поліфенолів. Ми порівняли ці поліфеноли з винами з цієї частини Андалузії – і вони збіглися. Це підтвердило, що рідина – дійсно вино”, – розповів хімік Хосе Рафаель Руїс Арребола.
Далі вчені намагалися встановити, чи це біле вино, чи червоне. За словами Арребола, відсутність сирингинової кислоти, яка утворюється під час розпаду основного пігменту червоних вин, чітко вказувала, що виявлена рідина – біле вино.
- Фермери в Австралії знищують мільйони виноградних насаджень, намагаючись приборкати перевиробництво, яке обвалило ціни на виноград і загрожує доходам виноградарів та виноробів.
Дослідження австралійських науковців підтвердило, що отрута медоносних бджіл здатна ефективно знищувати клітини раку молочних залоз менш ніж за 60 хвилин, не пошкоджуючи при цьому здорові клітини.
Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністерка юстиції Ольга Стефанішина оголосила про завершення своєї каденції на посаді, висловивши вдячність за можливість служити державі та наголосила, що курс України на членство в ЄС і НАТО вже визначений і є незворотним.
Влада польського міста Кельце висловила повну солідарність з Вінницею, засудивши російську дронову атаку у ніч на 16 липня. Удар, серед іншого, знищив заклад компанії Barlinek, штаб-квартира якої знаходиться в Кельцях.
Європол повідомив про знешкодження російського хакерського угруповання NoName057(16), яке причетне до кібератак по всій Європі. Внаслідок масштабної операції під кодовою назвою Eastwood вдалося вивести з ладу понад 100 серверів угруповання у різних країнах світу.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.