В ISW оцінили швидкість просування військ РФ в Україні

Джерело: Інститут вивчення війни

Аналітики ISW прокоментувати збільшення швидкості просування російських військ на фронті та припустили, коли воно завершиться.

За даними фахівців, армія окупантів збільшила темпи просування останніми тижнями, але загалом ворог рухається повільно, відповідно до позиційної війни.

“Останні західні звіти, які пов’язують швидкість просування Росії у вересні 2024 року з просуванням Росії на початку війни, вводять в оману”, – вважають в ISW.

Аналітики нагадали, що на початку повномасштабного вторгнення, у березні 2022 року, окупанти за день в середньому просувались на 1265 квадратних кілометрів, що у майже 90 разів більше, ніж просування окупантів у вересні 2024 року зі швидкістю 14 квадратних кілометрів.

“Швидке просування Росії вглиб території України, зокрема тимчасове захоплення значної частини Київської, Чернігівської, Сумської та Харківської областей характеризувало перший місяць російського повномасштабного вторгнення, тоді як останні російські наступи характеризувались невеликими, локалізованими, тактичними наступами”, – пояснили фахівці.

За оцінками аналітиків, росіяни нещодавно досягли успіхів на сході, але порівняння цих досягнень з початковим вторгненням РФ в Україну вводить в оману.

Фахівці додали, що з початку осені росіяни окупували Вугледар та просунулись на північ і північний захід від міста, а також досягли вагомих успіхів у Селидовому і поблизу нього. Ці досягнення мають тактичну перевагу, однак не свідчать про загальне збільшення темпів російської армії на всій лінії фронту, яка на більшості напрямків залишається нерухомою.

“Поточна швидкість просування росіян швидше узгоджується з нещодавньою оцінкою ISW про те, що російське командування, ймовірно, віддало наказ російським військам значно збільшити темп механізованих атак по всьому театру перед повним початком багнюки на грунті в осінні місяці”, – резюмували фахівці.

  • У НАТО переконані, що нині російському президенту Володимиру Путіну необхідна підтримка з-за кордону для того, щоб продовжувати війну проти України, оскільки Москва зазнає безпрецедентних втрат.

У проєкті державного бюджету України на 2025 рік, який схвалив уряд, передбачено 54,55 млрд грн на виробництво озброєння та військової техніки. Міністр стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін повідомив, що бюджетні витрати на оборонне виробництво збільшено майже на 4 млрд грн порівняно з 2024 роком.

В Україні зростає кількість вдів війни. Точну кількість важко визначити, оскільки Україна не публікує дані про свої втрати, але за оцінками їх уже десятки тисяч. The New York Times розповіли, як вдови і вдівці намагаються впоратись з горем.

Російський суд у вівторок, 12 листопада, засудив московську лікарку-педіатра до п’яти з половиною років колонії суворого режиму, після того, як мати одного з її пацієнтів публічно засудила її за коментарі щодо російської армії.

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль, готуючись до президенства Дональда Трампа, вперше за вісім років вирішив знову грати у гольф.

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер планує закликати президента США Джо Байдена виділити наступного тижня пакет допомоги Україні на суму 20 мільярдів доларів до того, як Дональд Трамп вступить на посаду.