В ISW оцінили, як вплине розміщення ракет «Орєшнік» у Білорусі на безпекову ситуацію

Джерело: Інститут вивчення війни

Аналітики ISW зреагували на прохання самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка розмістити на території країни російську балістичну ракету середньої дальності “Орєшнік”.

Фахівці зауважили, що перші особи Росії продовжують посилено лякати світ ядерною зброєю.

Зокрема очільник Кремля Володимир Путін продовжував вихваляти “Орєшнік” на зустрічі з Лукашенком, а глава російського МЗС Сергій Лавров – під час інтерв’ю американському журналісту Такеру Карлсону.

Та, на думку аналітиків, постійні згадки про ракету навряд чи є свідченням розвитку особливо нових можливостей російських ударів.

“Розміщення Росією ракет “Орєшнік” у Білорусі суттєво не змінює загрози для України чи НАТО, зважаючи, що російські військові вже давно мають ядерну зброю в материковій частині Росії та в Калінінградському анклаві, здатну вражати цілі в Україні та НАТО”.

Щобільше, в ISW нагадали, що окупанти регулярно атакують Україну балістичними ракетами “Іскандер”, гіперзвуковими балістичними ракетами “Кинджал” та крилатими ракетами Х-101, які можуть нести ядерну зброю.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.