В ISW пояснили, чому у російському міноборони штурм Авдіївки називають «активною обороною»

Джерело: Інститут вивчення війни

Міністр оборони РФ Сергій Шойгу напередодні заявив, що війська РФ начебто ведуть “активну оборону” навколо Авдіївки, хоча насправді окупанти від жовтня намагаються захопити місто. Аналітики ISW пояснили, чому Шойгу доводиться брехати про реальні дії російської армії.

З такою заявою Шойгу виступив під час селекторної наради з військовим керівництвом РФ. На ній він також відзначив низку бригад, які задіяні для наступальних, а не оборонних операцій на сході України.

У Кремлі вже раніше називали російські штурми навколо Авдіївки “активною обороною” після того, як у жовтні російські військові провалили першу спробу захопити місто.

Зараз окупанти продовжують масштабні спроби окупувати Авдіївку.

На думку аналітиків, російська влада навмисне називає штурм міста “активною обороною”, аби ввести в оману своїх громадян.

В ISW додали, що українські війська ніколи не проводили масштабних наступальних операцій у районі Авдіївки з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році, і Авдіївка є відомою статичною українською оборонною позицією з 2014 року.

Проте, зауважили аналітики, Кремль вирішив називати штурм обороною, щоб пом’якшити очікування росіян, щодо здатності армії РФ досягти оперативних цілей.

Фахівці додали, що російське військове командування мало б переслідувати певну оперативну мету, якби воно визнало операції із захоплення Авдіївки наступальним заходом. Однак використовуючи термін “оборона” Кремль може звітувати про “успіх” у відбитті атак ЗСУ, яких насправді немає.

В ISW додали, що ще однією причиною брехні Кремля є занепокоєння президента РФ Володимира Путіна щодо зменшення підтримки війни напередодні президентських виборів у березні. Саме тому окупанти вирішили применшити масштаби своїх операцій для суспільства, оскільки інформація про те, що РФ продовжує штурмувати місто попри великі втрати, може викликати невдоволення серед громадян.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома. 

У найближчі щонайменше шість місяців про вибори в Україні можна забути через зламані реєстри, вважає експертка з питань PR-комунікацій виборчих та політичних технологій Ольга Лень.