В ISW пояснили сигнали Путіна про готовність «заморозити» війну

Джерело: ISW
Аналітики Інституту вивчення війни проаналізували статтю New York Times про те, що Володимир Путін використовує зворотні канали та посередників для демонстрації зацікавленості в припиненні вогню, попри нещодавні публічні заяви російського лідера про протилежне.
Зокрема, у виданні розповіли, що західні офіційні особи з вересня 2023 року фіксували нові сигнали через зворотні канали про те, що Путін зацікавлений у “замороженні війни”. При цьому вони попередили, що ці зворотні канали можуть бути “невірним напрямком Кремля” і можуть не відображати “справжнє бажання” вести переговори.
Так, у виданні навели низку можливих мотивів Путіна для його, як зазначається, інтересу до припинення вогню: майбутні президентські вибори в Росії в березні 2024 року, бажання “залишити свої варіанти відкритими” щодо розв’язання війни та скористатися передбачуваним зменшенням підтримки України Заходом, а також “відволікання” війни Ізраїлю та ХАМАС.
За словами експертів, всі ці мотиви відображають тимчасові причини, чому Путін може домагатися тимчасового припинення вогню, що принесе користь Росії, давши їй час підготуватися до відновлення агресії проти України.
При цьому вказано, що публічна риторика Путіна, який нещодавно підтвердив максималістські цілі Росії, рівнозначні повній капітуляції України та Заходу, суперечить повідомленням про бажання диктатора “проголосити перемогу та рухатися далі”.
“Час, коли Путін повідомляє про зацікавленість у припиненні вогню, більше відповідає постійним зусиллям Росії відкласти та перешкодити подальшій військовій допомозі Заходу Україні, ніж серйозній зацікавленості у припиненні війни, крім повної перемоги Росії”, – йдеться в огляді.
Як зазначається, ISW вже фіксував подібні спроби Кремля ввести в оману західних політиків, щоб вони чинили тиск на Україну для початку переговорів з Росією взимку 2022-2023 років, і фактично переорієнтували увагу Заходу на гіпотетичні переговори, а не на те, щоб Україна мала достатньо матеріальних засобів перед весняно-літнім контрнаступом.
“Кремль, ймовірно, використовує зворотні канали, щоб досягти подібного ефекту серед західних дебатів щодо подальшої військової допомоги Україні”, – резюмували аналітики.
- Видання The New York Times заявило, що президент РФ Володимир Путін тихо сигналізує, що готовий до припинення вогню в Україні.
Міністр фінансів США Скотт Бессент прокоментував домовленості з Україною щодо надр, заявивши, що президент Володимир Зеленський “зірвав те, що мало б бути найпростішою справою у світі” під час конфлікту з американським керівництвом у Білому домі.
У Центрі протидії дезінформації заявили, що інформація про те, що російські війська нібито взяли під контроль Басівку на Сумщині – фейк.
6 квітня президент Володимир Зеленський поінформував, що за минулий тиждень російські війська застосували проти українських міст та сіл понад 1460 керованих авіаційних бомб, майже 670 ударних дронів і більш ніж 30 ракет різних типів, з них понад два десятки – цієї ночі.
У Міноборони Росії поскаржилися на нову атаку безпілотників у трьох прикордонних з Україною регіонах. За даними російського відомства, протягом ночі 6 квітня підрозділи ППО РФ нібито збили 11 українських дронів.
Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк заявив, що “шокований” через напад російських військ на українське місто Кривий Ріг, унаслідок якого загинуло 18 осіб, серед них — дев’ятеро дітей.