В ISW проаналізували, як ракети ATACMS допоможуть у боротьбі з РФ

Джерело: Інститут вивчення війни

Аналітики ISW прокоментували, як на хід російсько-української війни вплинуть ракети дальньої дії ATACMS, які США передали на озброєння ЗСУ.

На думку фахівців, ATACMS дальнього радіуса дії дозволять ЗСУ завдавати ударів по російських цілях глибоко у тилу.

Зокрема ракетами можна завдати шкоди російським матеріально-технічним об’єктам і критичним мостам уздовж ключових російських логістичних шляхів.

В ISW додали, що ракетами ATACMS також можна завдавати ударів по російських складах боєприпасів у тилових районах.

“ATACMS дальнього радіуса дії дозволить українським силам загрожувати більшій кількості російських цілей у глибоких тилах. ЗСУ можуть використовувати ATACMS, щоб завдати значної шкоди російським матеріально-технічним об’єктам і критичним мостам уздовж ключових російських логістичних шляхів”, – мовиться у звіті аналітиків.

Аналітики нагадали, що коли у червні 2022 року Україна отримала HIMARS, то змогла провести важливу в оперативному відношенні кампанію блокування на підтримку контрнаступальних операцій у Херсонській та Харківській областях і змусило російське командування розширити логістику Росії вздовж довгих наземних ліній зв’язку, що в кінцевому підсумку ускладнило російське забезпечення боєприпасами та провіантом.

“Українські удари по російській матеріально-технічній базі чи російській авіації в глибоких тилах, ймовірно, будуть значущими з оперативного погляду, проте лише в тому випадку, якщо українські сили успішно координуватимуть їх із наземними операціями, щоб використати погіршені російські можливості в результаті ударів”, – зазначили аналітики.

  • Американський посадовець в середу, 24 квітня, повідомив, що ще декілька тижнів тому США таємно відправили Україні ракети великої дальності, і 17 квітня Україна застосувала їх уперше.
  • У Росії погрожують “відкинути українські сили” та розширити те, що вони називають “буферною зоною”, якщо Київ отримає від Сполучених Штатів сучасні керовані ракетні системи великої дальності ATACMS.

Президент США Джо Байден повідомив, що має намір здійснити офіційний візит до країн Африки у лютому, після президентських виборів у Сполучених Штатах.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

22 травня адміністрація Байдена виступила проти рішення Іспанії, Норвегії та Ірландії визнати палестинську державу, повторивши, що, хоча президент США підтримує шлях до рішення про створення двох держав, він продовжуватиме його, закликаючи до дипломатичних переговорів між двома державами.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

Переможниця Премії імені Георгія Ґонґадзе, журналістка та медіаекспертка Тетяна Трощинська висловила вдячність усім за привітання та підтримку, опублікувавши на згадку текст свого виступу під час церемонії народження.