В ISW проаналізували, як ракети ATACMS допоможуть у боротьбі з РФ

Джерело: Інститут вивчення війни

Аналітики ISW прокоментували, як на хід російсько-української війни вплинуть ракети дальньої дії ATACMS, які США передали на озброєння ЗСУ.

На думку фахівців, ATACMS дальнього радіуса дії дозволять ЗСУ завдавати ударів по російських цілях глибоко у тилу.

Зокрема ракетами можна завдати шкоди російським матеріально-технічним об’єктам і критичним мостам уздовж ключових російських логістичних шляхів.

В ISW додали, що ракетами ATACMS також можна завдавати ударів по російських складах боєприпасів у тилових районах.

“ATACMS дальнього радіуса дії дозволить українським силам загрожувати більшій кількості російських цілей у глибоких тилах. ЗСУ можуть використовувати ATACMS, щоб завдати значної шкоди російським матеріально-технічним об’єктам і критичним мостам уздовж ключових російських логістичних шляхів”, – мовиться у звіті аналітиків.

Аналітики нагадали, що коли у червні 2022 року Україна отримала HIMARS, то змогла провести важливу в оперативному відношенні кампанію блокування на підтримку контрнаступальних операцій у Херсонській та Харківській областях і змусило російське командування розширити логістику Росії вздовж довгих наземних ліній зв’язку, що в кінцевому підсумку ускладнило російське забезпечення боєприпасами та провіантом.

“Українські удари по російській матеріально-технічній базі чи російській авіації в глибоких тилах, ймовірно, будуть значущими з оперативного погляду, проте лише в тому випадку, якщо українські сили успішно координуватимуть їх із наземними операціями, щоб використати погіршені російські можливості в результаті ударів”, – зазначили аналітики.

  • Американський посадовець в середу, 24 квітня, повідомив, що ще декілька тижнів тому США таємно відправили Україні ракети великої дальності, і 17 квітня Україна застосувала їх уперше.
  • У Росії погрожують “відкинути українські сили” та розширити те, що вони називають “буферною зоною”, якщо Київ отримає від Сполучених Штатів сучасні керовані ракетні системи великої дальності ATACMS.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск в суботу, 18 травня, повідомив, що Польща інвестує 10 мільярдів злотих (2,55 мільярда доларів) у програму захисту свого східного кордону через можливу загрозу з боку Росії і Білорусі.

В ніч з суботи, 18 травня, на неділю, 19 травня, в Саудівській Аравії відбудеться бій між українським боксером, чемпіоном світу в надважкій вазі за версіями WBO, WBA, IBO та IBF Олександром Усиком та британцем, володарем пояса WBC Тайсоном Ф’юрі за звання абсолютного чемпіона світу у суперважкій вазі.

Бійці 110-ї ОМБр в суботу, 18 травня, повідомили, що збили російський літак Су-25 над Донеччиною.

Американський режисер Ендрю Ан, який працював над серіалом “Бріджертони”, повідомив, що українська операторка Діана Оліфірова зняла два епізоди третього сезону.

Сьогодні вдень, 18 травня, російські загарбники атакували житловий сектор  Шевченківського району Харкова, внаслідок чого постраждали шестеро людей, троє з них – неповнолітні.