В ISW проаналізували, як ракети ATACMS допоможуть у боротьбі з РФ

Джерело: Інститут вивчення війни

Аналітики ISW прокоментували, як на хід російсько-української війни вплинуть ракети дальньої дії ATACMS, які США передали на озброєння ЗСУ.

На думку фахівців, ATACMS дальнього радіуса дії дозволять ЗСУ завдавати ударів по російських цілях глибоко у тилу.

Зокрема ракетами можна завдати шкоди російським матеріально-технічним об’єктам і критичним мостам уздовж ключових російських логістичних шляхів.

В ISW додали, що ракетами ATACMS також можна завдавати ударів по російських складах боєприпасів у тилових районах.

“ATACMS дальнього радіуса дії дозволить українським силам загрожувати більшій кількості російських цілей у глибоких тилах. ЗСУ можуть використовувати ATACMS, щоб завдати значної шкоди російським матеріально-технічним об’єктам і критичним мостам уздовж ключових російських логістичних шляхів”, – мовиться у звіті аналітиків.

Аналітики нагадали, що коли у червні 2022 року Україна отримала HIMARS, то змогла провести важливу в оперативному відношенні кампанію блокування на підтримку контрнаступальних операцій у Херсонській та Харківській областях і змусило російське командування розширити логістику Росії вздовж довгих наземних ліній зв’язку, що в кінцевому підсумку ускладнило російське забезпечення боєприпасами та провіантом.

“Українські удари по російській матеріально-технічній базі чи російській авіації в глибоких тилах, ймовірно, будуть значущими з оперативного погляду, проте лише в тому випадку, якщо українські сили успішно координуватимуть їх із наземними операціями, щоб використати погіршені російські можливості в результаті ударів”, – зазначили аналітики.

  • Американський посадовець в середу, 24 квітня, повідомив, що ще декілька тижнів тому США таємно відправили Україні ракети великої дальності, і 17 квітня Україна застосувала їх уперше.
  • У Росії погрожують “відкинути українські сили” та розширити те, що вони називають “буферною зоною”, якщо Київ отримає від Сполучених Штатів сучасні керовані ракетні системи великої дальності ATACMS.

5 липня легенда хард-року й фронтмен Black Sabbath, британський музикант Оззі Осборн відіграв свій прощальний концерт у рідному Бірмінгемі. Шоу “Back to the Beginning” відбулося на стадіоні Villa Park у рідному місті музиканта, зібравши понад 40 тисяч глядачів і ще 5,8 мільйона на онлайн-трансляції.

6 липня армія оборони Ізраїлю розпочала наймасштабнішу в історії кампанію з призову на службу ультраортодоксальних євреїв. Протягом липня повістки мають отримати всі 54 000 осіб цієї категорії, котрі підлягають військовій службі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

Американський репер, продюсер і підприємець Кертіс Джексон, більш відомий як 50 Cent, 6 липня відсвяткував своє 50-річчя.

Сокола Шрайка, котрий атакував російський дрон, успішно прооперували у Дніпрі. Нині у птаха розпочався період реабілітації.