В ISW прокоментували атаку України на російські авіабази

Джерело: Інститут вивчення війни

Аналітики ISW зреагували на атаку українських спецслужб на російські авіабази, внаслідок яких було знищено або пошкоджено кілька ворожих літаків.

За даними джерел, у ніч на 5 квітня Служба безпеки України та Головне управління розвідки Міноборони України атакували безпілотниками 4 російські аеродроми: поблизу Курська та Єйська, авіабазу Енгельс та авіабазу Морозовськ.

Унаслідок атаки, повідомляють ЗМІ, значних пошкоджень завдано трьом стратегічним бомбардувальникам Ту-95МС в Енгельсі, пошкоджено два літаки Су-25 на авіабазі поблизу Єйська, знищено шість поки невстановлених літаків та серйозно пошкоджено вісім невстановлених типів літаків на авіабазі Морозовськ.

Також зазначається, що унаслідок цих атак загинуло 4 російські військові у Єйську та 7 військових в Енгельсі. На авіабазі Морозовськ поранено та вбито близько 20 військових РФ.

Супутникові знімки свідчать, що російська ППО працювала на трьох авіабаз, окрім тієї, що поблизу Єйська. Водночас у міноборони РФ повідомили, що начебто збили 44 БпЛА поруч з авіабазами.

В ISW зауважили, що поки не можуть підтвердити ці дані про втрати російської військової авіації, однак відзначили можливість України одночасно атакувати одразу 4 російські авіабази.

Фахівці додали, що удари України по військових цілях всередині Росії є необхідною складовою, аби деградувати військові зусилля РФ.

Аналітики додали, що росіяни регулярно використовують стратегічні бомбардувальники ТУ-95МС для запуску крилатих ракет по Україні. Станом на 2023 рік РФ мала 60 таких літаків.

Якщо дані про втрату трьох Ту-95МС підтвердяться, то, вважають фахівців, вона буде помітною.

Щодо втрат винищувачів Су, то їх втрати також будуть помітними. За оцінками аналітиків, у РФ є близько 300 винищувачів Су різних типів. Їх вона застосовує для ударів КАБами по Україні.

“Постійні українські удари по російських аеродромах погіршать здатність Повітряно-космічних сил РФ завдавати ракетних та повітряних ударів по всій території України”, – резюмували аналітики.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.