В ІSW відреагували на заяви Путіна про «зовнішнє управління під егідою ООН» в Україні

Джерело: ISW

Американський Інститут вивчення війни (ISW) проаналізував заяви очільника Кремля Володимира Путіна про “тимчасову адміністрацію” в Україні задля початку переговорів.

“Путін намагається ввести нову вимогу, яка відповідає давнім зусиллям Кремля з підриву легітимності українського уряду, в дискусії про врегулювання війни”, – йдеться у зведенні.

В ISW нагадали, що очільник Кремля запропонував Організації Об’єднаних Націй (ООН), Сполученим Штатам і європейським країнам встановити в Україні тимчасову адміністрацію, яка б провела демократичні вибори, щоб привести до влади “життєздатний уряд, який має довіру народу”. Путін стверджував, що тимчасовий український уряд дозволить Росії “розпочати переговори [з новою українською адміністрацією] про мирний договір” і “підписати легітимні документи, які будуть визнані в усьому світі”.

Речник Ради національної безпеки Білого дому Джеймс Г’юїт справедливо відкинув пропозицію Путіна, заявивши, що українська Конституція і український народ визначають управління Україною.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш також відкинув пропозицію Путіна і заявив, що Україна має легітимний уряд, який необхідно поважати.

“Нова вимога Путіна про створення тимчасового уряду в Україні як передумови для мирних переговорів демонструє, що Кремль продовжує тримати переговори в заручниках і намагається отримати додаткові поступки від Заходу після прогресу, досягнутого в поточних переговорах про припинення вогню”, – наголошують аналітики.

За оцінками ISW, Кремль залишається відданим своїй меті затягнути будь-які переговори про тимчасове припинення вогню на лінії зіткнення або укладення постійної мирної угоди, щоб продовжувати захоплювати території та створити сприятливі умови для повної капітуляції України.

Разом з тим, Путін повторив свою вимогу про усунення “першопричин” війни в Україні як передумову мирної угоди. Російські високопосадовці неодноразово визначали ці першопричини як нібито порушення НАТО зобов’язань не розширюватися на схід і нібито порушення Україною прав російськомовних меншин в Україні.

“Вимоги Кремля усунути ці так звані “першопричини” дорівнюють вимозі повної капітуляції України з встановленням в Україні проросійського уряду і зобов’язанням України дотримуватися нейтралітету – ті самі вимоги, які Путін висував ще до початку повномасштабного вторгнення”, – наголошують аналітики.

Особистий духовний радник експрезидента США Дональда Трампа, пастор Марк Бернс, заявив, що українські військові на фронті потребують не фінансової допомоги, а сучасного озброєння для боротьби з російським повномасштабним наступом.

Масштабні лісові пожежі, що понад тиждень охоплювали провінції Північний та Південний Кьонсан, повністю ліквідовані, повідомила влада Південної Кореї в неділю. Поліція затримала 56-річного чоловіка, якого підозрюють в організації найбільших в історії країни пожеж. Усе через проведений обряд.

Радник президента США з національної безпеки Майк Волц опинився у центрі скандалу після того, як випадково додав журналіста до секретного групового чату в месенджері Signal. Внаслідок цього стався витік інформації про військову операцію США проти хуситів.

Єврокомісія у відповідь на дії Трампа має намір повністю закрити ринок ЄС для американських товарів. Якщо цей рішучий крок буде реалізований, торгова війна загостриться до непередбачуваних наслідків.

Фестиваль DOCVILLE у м. Льовен скасував показ російського пропагандистського фільму “Russians at War” завдяки проактивним та швидким діям посольства України у Бельгії, наголосили у МЗС.