В ІSW відреагували на заяви Путіна про «зовнішнє управління під егідою ООН» в Україні

Джерело: ISW
Американський Інститут вивчення війни (ISW) проаналізував заяви очільника Кремля Володимира Путіна про “тимчасову адміністрацію” в Україні задля початку переговорів.
“Путін намагається ввести нову вимогу, яка відповідає давнім зусиллям Кремля з підриву легітимності українського уряду, в дискусії про врегулювання війни”, – йдеться у зведенні.
В ISW нагадали, що очільник Кремля запропонував Організації Об’єднаних Націй (ООН), Сполученим Штатам і європейським країнам встановити в Україні тимчасову адміністрацію, яка б провела демократичні вибори, щоб привести до влади “життєздатний уряд, який має довіру народу”. Путін стверджував, що тимчасовий український уряд дозволить Росії “розпочати переговори [з новою українською адміністрацією] про мирний договір” і “підписати легітимні документи, які будуть визнані в усьому світі”.
Речник Ради національної безпеки Білого дому Джеймс Г’юїт справедливо відкинув пропозицію Путіна, заявивши, що українська Конституція і український народ визначають управління Україною.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш також відкинув пропозицію Путіна і заявив, що Україна має легітимний уряд, який необхідно поважати.
“Нова вимога Путіна про створення тимчасового уряду в Україні як передумови для мирних переговорів демонструє, що Кремль продовжує тримати переговори в заручниках і намагається отримати додаткові поступки від Заходу після прогресу, досягнутого в поточних переговорах про припинення вогню”, – наголошують аналітики.
За оцінками ISW, Кремль залишається відданим своїй меті затягнути будь-які переговори про тимчасове припинення вогню на лінії зіткнення або укладення постійної мирної угоди, щоб продовжувати захоплювати території та створити сприятливі умови для повної капітуляції України.
Разом з тим, Путін повторив свою вимогу про усунення “першопричин” війни в Україні як передумову мирної угоди. Російські високопосадовці неодноразово визначали ці першопричини як нібито порушення НАТО зобов’язань не розширюватися на схід і нібито порушення Україною прав російськомовних меншин в Україні.
“Вимоги Кремля усунути ці так звані “першопричини” дорівнюють вимозі повної капітуляції України з встановленням в Україні проросійського уряду і зобов’язанням України дотримуватися нейтралітету – ті самі вимоги, які Путін висував ще до початку повномасштабного вторгнення”, – наголошують аналітики.
- За даними ЗМІ, російські війська готуються розпочати новий наступ вже найближчими тижнями, аби максимально посилити тиск на Україну та зміцнити позицію Кремля на мирних перемовинах.
- За повідомленням ЗМІ, президент РФ Володимир Путін перевіряє, як далеко готовий зайти американський лідер Дональд Трамп у своєму тиску на Європу, аби вона пом’якшила санкції проти Росії.
- Європейські посадовці вважають, що президент США Дональд Трамп невдовзі опиниться перед важким вибором через своє прагнення якнайшвидше завершити війну в Україні.
Під час рейсу авіакомпанії Ryanair до Іспанії жінка народила дівчинку.
14 травня, у День пам’яті українців, котрі рятували євреїв під час Другої світової війни, Головний рабин України Моше Реувен Асман висловив глибоку вдячність усім, хто проявив людяність. Він наголосив, що українці не відвернулися від євреїв у найстрашніші часи.
Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва під час своєї зупинки у Москві 14 травня після візиту до Китаю не зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним, як анонсував раніше.
Гендиректор компанії Tesla Ілон Маск показав робота-гуманоїда під назвою Optimus, який вміє танцювати.
14 травня президент Володимир Зеленський призначив послом України у Туреччині журналіста Нарімана Джелялова, котрий звільнили з російського полону після майже трьох років неволі.