В ISW зреагували на новий масований удар РФ по енергосистемі України

Джерело: Інститут вивчення війни

Аналітики ISW прокоментували масований ракетно-дроновий удар Росії по енергосистемі України 29 березня.

Фахівці зауважили, що окупанти почали атакувати також і гідроелектростанції. Це свідчить про те, що Росія розширила свої цілі у кампанії масованих атак.

Зокрема напередодні ворог атакував енергетичні об’єкти у низці українських областей, зокрема Канівську та Дністровську ГЕС на Черкащині та Буковині. Також було завдано ударів по неназваній критичній інфраструктурі на Прикарпатті та Дніпропетровщині.

Аналітики зауважили, що атаки росіян по енергосистемі можуть бути спрямовані на погіршення оборонно-промислової здатності України. Удари посилились саме зараз, коли Україна стикається з нестачею ракет ППО.

“Нова російська модель ударів по українських дамбах і гідроелектростанціях є значним поворотом і ескалацією кампанії атак Росії проти України. Російські війська раніше не завдавали тривалих ракетних ударів по українських дамбах і гідроелектростанціях”, – наголосили аналітики.

У цьому контексті фахівці наголосили на діях західних союзників України, які проти надання Києву далекобійної зброї. Свої відмови вони аргументують ймовірністю ескалації війни.

“Однак рішення західних держав обмежити обороноздатність України, намагаючись впоратися з ескалацією, не завадили Росії розгорнути війну проти України. Крім того, Україна веде стратегічну оборону, а не наступ, який міг би серйозно загрожувати російським позиціям на окупованій території України чи Росії”, – зауважили аналітики.

В ISW також додали, що голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Чарльз Браун-молодший 28 березня зробив заяву щодо надання Україні ракет великої дальності ATACMS, наголосивши, що “ризик ескалації не такий високий, як, можливо, був на початку”.

“Росія послідовно доводила свою готовність посилити свою агресію без провокацій, і занепокоєння щодо російської помсти та ескалації у відповідь на подальше надання західної зброї та систем Україні не повинні впливати на рішення США чи Заходу щодо цієї допомоги”, – мовиться у звіті фахівців.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що в усіх регіонах України у понеділок, 16 грудня, застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.

У Генеральному штабі оприлюднили важливу заяву стосовно оперативної ситуації щодо бойових дій в зоні відповідальності ОСУВ Хортиця: Курахове. Наголосили, що Курахівський напрямок залишається одним із найгарячіших на всьому фронті російсько-української війни.

Радник з нацбезпеки Майк Волтц повідомив, що сформована команда Дональда Трампа готова обговорити ініціативу прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана стосовно припинення вогню у російсько-українській війні. 

Крижаний шторм накрив одразу кілька американських штатів — у Небрасці, Міннесоті та Айові через дощі сталося близько 200 ДТП, тоді як у Каліфорнії пронісся торнадо.

Міжнародна екологічна організація Greenpeace попереджає про можливість масштабної техногенної катастрофи у Чорному морі через розлив російських нафтопродуктів у Керченській протоці.