В ISW зреагували на вихваляння Путіним ракети «Орєшнік»

Джерело: Інститут вивчення війни

Аналітики ISW прокоментували чергові заяви президента РФ Володимира Путіна щодо російської ракети “Орєшнік”.

Фахівці зауважили, що Путін продовжує вихваляти технічні можливості ракети та погрожує вдарити нею по території України. Та на думку фахівців, ці всі заяви зроблені лише задля того, аби змусити Україну та Захід до самостримання.

28 листопада Путін звернувся до членів Ради безпеки Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) у Казахстані, і повторив кілька заяв про “Орєшнік”.

Ця заява, наголосили аналітики, дуже нагадувала дві його попередні заяви – 21 та 22 листопада – про цю ракету.

Зокрема очільник Кремля вкотре описав технічні можливості “Орєшніка” і на засіданні з членами ОДКБ, і після нього на пресконференції, наголошуючи на розмірах та внутрішній температурі боєголовки, швидкості запуску та радіусу вибуху “Орєшніка”, порівнявши силу його удару з ядерною.

“Путін погрозливо заявив, що міноборони РФ і генштаб РФ “вибирають об’єкти для знищення” в Україні, включно з “центрами прийняття рішень у Києві”, а пізніше відповів на запитання, військові це чи політичні об’єкти. заявляючи, що “все можливо””, – нагадали фахівці.

При цьому, вважають аналітики, в “Орєшніку” насправді немає нічого особливого і як США, так і Україна вже заявляли, що ця ракета не передвіщає ескалації війни.

Відтак всі погрозливі заяви Путіна – лише намагання змусити Україну більше не завдавати ударів західними ракетами по території РФ.

“Навіть погроза завдати ударів по “центрам ухвалення рішень” у Києві звучить як пустий звук: війська РФ регулярно атакують цивільну та критичну інфраструктуру у Києві за допомогою безпілотників і ракет, що здатні нести ядерну зброю”, – мовиться у звіті.

Щобільше, навіть американська розвідка вважає, що попри погрози, Росія навряд чи вдарить по Україні ядерним озброєнням, навіть після атак по її території іноземними ракетами.

“Відтак постійне хизування Путіна “Орєшніком” та російськими ракетними можливостями залишається частиною рефлексивної інформаційної операції Кремля і навряд чи передвіщає розвиток особливо нових російських можливостей глибокого удару”, – резюмували аналітики.

3 грудня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган під час телефонної розмови з главою РФ Володимиром Путіним обговорив нинішню ситуацію у Сирії. Він заявив, що Анкара, підтримуючи територіальну цілісність Сирії, прагне “справедливого та довгострокового врегулювання”.

Сполучені Штати Америки спорядять Україні три різних типи систем дистанційного мінування, зокрема протипіхотних мін у межах анонсованого пакету військової допомоги. 

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав відтермінувати можливі мирні переговори з Росією, доки Україні постачать достатньо військової допомоги західні союзники. За його словами, це необхідно, щоб Київ зміцнив свої позиції на полі бою та здобув перевагу у перемовинах.

Агентство з розшуку та менеджменту активів отримало офіційний звіт оцінки щодо спортивної бази екснардепа Віктора Медведчука, яку рішенням суду передали в управління Агентства.

З січня 2025 року іспити з водіння в Литві проводитимуться виключно литовською або іншими офіційними мовами Європейського Союзу, за винятком випадків, котрі стосуються громадян України.