В Італії назвали умову для обмеження надання Україні військової допомоги
Джерело: Fanpage
Міністр оборони Італії Гвідо Крозетто висловився, що існує умова за якої країна обмежить надавати Україні військову допомогу, оскільки вона “не може бути необмеженою”. Водночас він наголосив, що Рим надалі планує підтримувати Україну.
“Італійська підтримка завжди була переконливою з політичної точки зору, але вона ніколи не була необмеженою з точки зору можливостей вкладу. З технічної точки зору це обмеження кількості, в той час, як з точки зору прийняття політичних рішень нічого не змінилося”, — сказав глава Міноборони.
Італія планує допомагати Україні до моменту, поки це не почне призводити до спустошення їхніх власних оборонних запасів.
На думку міністра оборони, на сьогодні події на передовій зайшли в стратегічний глухий кут. На його думку, справи йдуть до “політичного вирішення конфлікту”, бо, як він вважає, ситуація в Україні нібито погіршується, а Силам оборони складно повернути втрачені позиції.
“А Москві ніколи не вдасться завоювати націю, на яку вона напала. Ми є свідками неможливості вирішення конфлікту на полі бою. Тому ми продовжуємо допомагати тим, хто правий, але кожен день аналізуємо більш вигідні тактики для побудови діалогу, досягнення миру і початку відновлення захопленої і розчленованої території”, — додав Гвідо Крозетто.
- У межах участі в саміті Європейської політичної спільноти в м. Гранада (Іспанія) президент України Володимир Зеленський провів зустріч із прем’єр-міністеркою Італії Джорджею Мелоні.
Центральна військова комісія Трудової партії Кореї підтвердила участь армійських підрозділів КНДР у бойових діях проти Сил оборони України на території Курської області Росії.
За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.
27 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна і США домовилися не враховувати вже надану допомогу у майбутній угоді про співпрацю щодо рідкісноземельних металів.
До кінця квітня 2025 року Чехія у межах своєї ініціативи спорядить Україні ще 400 тисяч великокаліберних боєприпасів, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова.
27 квітня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Україна не повинна погоджуватися на пропозицію президента США Дональда Трампа поступитися територією в обмін на припинення вогню з Росією, оскільки це було б схоже на “капітуляцію”.