В Італії назвали умову для обмеження надання Україні військової допомоги

Джерело: Fanpage

Міністр оборони Італії Гвідо Крозетто висловився, що існує умова за якої країна обмежить надавати Україні військову допомогу, оскільки вона “не може бути необмеженою”. Водночас він наголосив, що Рим надалі планує підтримувати Україну.

“Італійська підтримка завжди була переконливою з політичної точки зору, але вона ніколи не була необмеженою з точки зору можливостей вкладу. З технічної точки зору це обмеження кількості, в той час, як з точки зору прийняття політичних рішень нічого не змінилося”, — сказав глава Міноборони.

Італія планує допомагати Україні до моменту, поки це не почне призводити до спустошення їхніх власних оборонних запасів.

На думку міністра оборони, на сьогодні події на передовій зайшли в стратегічний глухий кут. На його думку, справи йдуть до “політичного вирішення конфлікту”, бо, як він вважає, ситуація в Україні нібито погіршується, а Силам оборони складно повернути втрачені позиції.

“А Москві ніколи не вдасться завоювати націю, на яку вона напала. Ми є свідками неможливості вирішення конфлікту на полі бою. Тому ми продовжуємо допомагати тим, хто правий, але кожен день аналізуємо більш вигідні тактики для побудови діалогу, досягнення миру і початку відновлення захопленої і розчленованої території”, — додав Гвідо Крозетто.

З 27 травня в Миколаєві буде зменшена кількість комунальних автобусів на маршрутах через мобілізацію водіїв, що призвела до їх нестачі. Міський голова Олександр Сєнкевич зазначив, що автобуси будуть вимушено простоювати через відсутність водіїв, які могли б ними керувати.

Сьогодні, 22 травня, російські війська обстріляли центральну частину міста Чугуїв Харківської області. Є постраждалі.

Минулої доби, 21 травня, російські загарбники атакували низку житлових кварталів населених пунктів Херсонської області та місто Херсон, внаслідок чого вісім людей зазнали поранень, серед них дитина.

У Силах Спеціальних Операцій ЗСУ повідомили про здобутки українських спецпризначенців на фронті. Так, на одному з операційних напрямків оператори 3-го окремого полку ССО за три тижні розбили пів дивізіону зенітно-ракетних комплексів “Бук” росіян.

Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас закликала партнерів по НАТО дозволити своїм військовим інструкторам розгортати тренувальні місії українських оборонців безпосередньо на території України.