В Італії продовжують виробляти яхти для російських олігархів – попри санкції
Джерело: Neue Zürcher Zeitung
Російські олігархи, попри санкції, залишаються клієнтами італійських компаній, що виробляють розкішні яхти.
За даними видання, навіть після запровадження обмежень через війну, росіяни, використовуючи паспорти інших країн, таких як Кіпр чи Мальта, продовжують “відносно безперешкодно” подорожувати світом.
Річний оборот виробників яхт на півночі Тоскани сягає 8 мільярдів євро, при цьому більшість продукції йде на експорт. Місцеві суднобудівники виконують понад половину всіх замовлень у світі на яхти довжиною понад 24 метри.
Після запровадження санкцій через війну в Україні Італія конфіскувала щонайменше чотири супер’яхти, що належать росіянам, серед яких 140-метрова “Шехерезада”. Це судно, за непідтвердженими даними, належить Володимиру Путіну.
Також вилучено яхти російських олігархів Геннадія Тимченка та Олексія Мордашова. Утримання, страхування та обслуговування конфіскованих суден коштує Італії близько 40 мільйонів євро на рік. Власники подали позови до італійського суду, оскаржуючи ці рішення.
Італійські суднобудівники не коментують співпрацю з росіянами, але визнають, що замовлення на яхти тривають, хоча і не так активно, як раніше.
“Ми не залежимо від циклів. Наші клієнти не страждають від підвищення відсоткових ставок або економічних і геополітичних криз. Вони можуть дозволити собі купувати наші човни за середньою ціною 12 мільйонів євро”, – каже генеральний директор Sanlorenzo Group (виробник елітних яхт) Массімо Перотті.
- Хоч майно екснардепа від забороненої ОПЗЖ Віктора Медведчука арештоване, однак це рішення діє лише на території України, а його яхта знаходиться в Хорватії.
- В Анталії під час спроби втечі за кордон на яхті під українським прапором затримали двох громадян Росії – один з яких перебував у розшуку за “червоною карткою” Інтерполу за звинуваченням у хабарництві.
- Американський уряд витрачає майже мільйон доларів щомісяця на утримання суперяхти, конфіскованої у російського олігарха Сулеймана Керімова, який через підтримку Кремля потрапив під санкції Заходу.
Китаєць виграв судовий процес проти свого колишнього роботодавця, що неодноразово вимагав від працівника брати участь в онлайн-тренінгах після робочого дня.
Уночі 26 липня (з вечора 25 липня) противник випустив по Україні 235 засобів повітряного нападу.
Центральне командування США (CENTCOM) заявило про ліквідацію одного з ватажків “Ісламської держави” в Сирії.
Представник Камбоджі в ООН заявив, що його країна прагне негайного припинення вогню з Таїландом, оскільки збройний конфлікт триває третю добу поспіль.
Під ранок 26 липня безпілотники атакували російський завод “Сигнал” у Ставрополі, де виготовляються станції активних перешкод авіаційного, наземного та морського базування.