В Італії продовжують виробляти яхти для російських олігархів – попри санкції
Джерело: Neue Zürcher Zeitung
Російські олігархи, попри санкції, залишаються клієнтами італійських компаній, що виробляють розкішні яхти.
За даними видання, навіть після запровадження обмежень через війну, росіяни, використовуючи паспорти інших країн, таких як Кіпр чи Мальта, продовжують “відносно безперешкодно” подорожувати світом.
Річний оборот виробників яхт на півночі Тоскани сягає 8 мільярдів євро, при цьому більшість продукції йде на експорт. Місцеві суднобудівники виконують понад половину всіх замовлень у світі на яхти довжиною понад 24 метри.
Після запровадження санкцій через війну в Україні Італія конфіскувала щонайменше чотири супер’яхти, що належать росіянам, серед яких 140-метрова “Шехерезада”. Це судно, за непідтвердженими даними, належить Володимиру Путіну.
Також вилучено яхти російських олігархів Геннадія Тимченка та Олексія Мордашова. Утримання, страхування та обслуговування конфіскованих суден коштує Італії близько 40 мільйонів євро на рік. Власники подали позови до італійського суду, оскаржуючи ці рішення.
Італійські суднобудівники не коментують співпрацю з росіянами, але визнають, що замовлення на яхти тривають, хоча і не так активно, як раніше.
“Ми не залежимо від циклів. Наші клієнти не страждають від підвищення відсоткових ставок або економічних і геополітичних криз. Вони можуть дозволити собі купувати наші човни за середньою ціною 12 мільйонів євро”, – каже генеральний директор Sanlorenzo Group (виробник елітних яхт) Массімо Перотті.
- Хоч майно екснардепа від забороненої ОПЗЖ Віктора Медведчука арештоване, однак це рішення діє лише на території України, а його яхта знаходиться в Хорватії.
- В Анталії під час спроби втечі за кордон на яхті під українським прапором затримали двох громадян Росії – один з яких перебував у розшуку за “червоною карткою” Інтерполу за звинуваченням у хабарництві.
- Американський уряд витрачає майже мільйон доларів щомісяця на утримання суперяхти, конфіскованої у російського олігарха Сулеймана Керімова, який через підтримку Кремля потрапив під санкції Заходу.
Цьогорічні олімпійські та паралімпійські спортсмени долучилися до грандіозного Параду чемпіонів на Єлисейських полях в Парижі. Разом зі спортсменами, волонтерами та організаторами у суботньому дійстві взяли участь близько 10 000 осіб.
За оцінками аналітиків, українська операція в Курській області спричинила збільшення стимулів для Росії до участі в обміні військовополоненими. Таким чином, 14 вересня Україна та Росія провели третій обмін військовополоненими з моменту початку операції ЗСУ на Курщині.
П’ять колишніх міністрів оборони та експрем’єр Великої Британії Борис Джонсон закликали главу уряду Кіра Стармера дозволити Україні використовувати ракети великої дальності Storm Shadow для ударів по території Росії навіть без згоди США.
Українські війська 14 вересня продовжили просування в Глушковському районі Курської області. Зокрема ЗСУ вдалося просунутися у полях на південь від Тьоткіно і на північ від Суджі та захопити кілька сіл.
15 вересня відзначається Міжнародний день демократії, Всесвітній день боротьби з лімфомами, Всесвітній день афро, Міжнародний день крапки, День народження Грінпіс. За церковним календарем вшановують пам’ять святого великомученика Микити.