В Італії розгорівся скандал після мітингу з фашистськими вітаннями
Джерело: ANSA
У Римі під час заходу на честь пам’яті вбитих наприкінці 70-х років неофашистів масово використали давньоримське вітання, яке вважається фашистським, що спричинило скандал в країні.
За даними видання, нещодавно у столиці Італії відбувся захід з вшанування пам’яті трьох бойовиків руху “Молодий фронт” Франко Бігонцетті, Франческо Чіаватта та Стефано Реккіоні, вбитих 7 січня 1978 року у Римі.
Тоді представники крайніх лівих організацій напали на підлітків з молодіжного крила Італійського соціалістичного руху “молодий фронт”, заснованого симпатиками Муссоліні, у січні 1978 року, внаслідок якого двоє осіб загинули відразу. Згодом внаслідок сутичок з поліцією загинув ще один учасник руху. Відтоді у річницю події щорічно проводяться пам’ятні заходи.
Так, у соцмережі потрапили численні відео з цьогорічного заходу, де учасники наприкінці відповіли на фразу “За усіх полеглих побратимів” – “Присутні”, та підняли праві руки у фашистському вітанні.
Варто зауважити, що на цій частині заходу вже не було чинних посадовців – меморіальна подія за участі очільника регіону Лаціо закінчилась за декілька годин до того на цьому ж місці.
Така поведінка учасників викликала обурення в багатьох опозиційних політиків.
“Рим, 7 січня 2024, а виглядає так, немов це 1924 рік. Те що відбувається – неприйнятно”, – прокоментувала політикиня від Демократичної партії Еллі Шляйн.
Своєю чергою, її однопартієць Нікола Зінгаретті зазначив, що не має питань до меморіального заходу, але використане вітання – “символ смерті, насильства та примусу”, і це має бути засуджене усіма політичними силами, а мовчання можна розцінювати як схвалення.
“Ми – сила, яка точно не є фашистами, ми є антифашистами. Будь-хто, хто так вчинив, безумовно заслуговує на загальний осуд, як і всі демонстрації на підтримку диктатур. Є закон, який вказує, що у нашій країні неприпустимо виправдовувати фашизм”, – наголосив секретар коаліційної партії Forza Italia та чинний очільник МЗС країни Антоніо Таяні.
Нині понад десять осіб перебувають під слідством у межах розслідування цього інциденту.
Як розповіли в агентстві, підозрюваних перевіряють на предмет виправдання фашизму.
Зокрема було ідентифіковано більше 100 осіб, які взяли участь у цьогорічному заході з вшанування пам’яті трьох бойовиків руху “Молодий фронт” та продемонстрували фашистське вітання.
- Представники торгово‑промислової асоціації NCTA та фармацевтичної компанії Gilead заявили, що вони негайно призупинили рекламу на X, платформі, раніше відомій як Twitter, після того, як їх реклама та реклама була розміщена в обліковому записі, що пропагує фашизм.
15 січня президент Польщі Анджей Дуда запропонував главі Української держави Володимиру Зеленському залучити польського представника до можливих переговорів із Росією.
На вулицях столиці нарахували понад тисячу покинутих авто, переважно пошкоджених російськими обстрілами. Саме ці транспортні засоби влада міста планує почати прибирати з 16 січня.
Австралія заявила, що вдасться до “найжорсткіших дій”, якщо Росія завдасть шкоди полоненому австралійцю, котрий воював на боці України. Реакція уряду з’явилася після повідомлень про можливу загибель іноземного добровольця.
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн здобула престижну міжнародну премію імені Карла Великого за 2025 рік як “сильний голос Європи у світі”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 15 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.