В Італії засудили босів мафії «Ндрангета» до 30 років позбавлення волі

Джерело: Reuters

В італійському регіоні Калабрія завершився один із найбільших в історії Італії судових процесів над членами італійського мафіозного клану “Ндрангета”.

Як розповіли в агентстві, , перед судом постали 338 підозрюваних – мафіозі та їхніх спільників, серед яких були місцеві посадовці і поліціянти. Їм висунуто обвинувачення в шахрайстві, вбивствах, корупції, наркоторгівлі та крадіжках, відмиванні грошей і здирництві.

Примітно, що процес тривав із січня 2021 року і був одним із найбільших в історії Італії.

Суддям знадобилося 1 година 40 хвилин, щоб зачитати вирок. Найсуворіше покарання отримали Саверіо Раціонале та Доменіко Бонавота – боси місцевої мафії, яких засуджено до 30 років ув’язнення.

Своєю чергою, колишнього депутата від партії “Вперед, Італіє” Джанкарло Піттеллі засуджено до 11 років позбавлення волі.

За даними Sky news, 131 особу суд виправдав.

“Прокуратура Італії вважає “Ндрангету” найпотужнішим мафіозним угрупованням у країні, яке затьмарює сицилійську “Коза Ностру”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що “Ндрангета” діє на всіх континентах, окрім Антарктиди, і контролює 80% європейської торгівлі кокаїном. Її глобальний річний оборот оцінюється у 52 млрд фунтів стерлінгів.

У грудні 2019 року правоохоронці провели рейди у 12 італійських регіонах, а також у Німеччині, Швейцарії та Болгарії. Вдалося затримати 300 підозрюваних.

За даними ЗМІ, українська Служба безпеки причетна до вибуху у російському вантажному потязі, який стався у тунелі на території східного Сибіру.

Протягом доби російські армійці обстріляли 23 населені пункти у Запорізькій області, внаслідок чого є руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури.

Станом на ранок 1 грудня у Чорному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні два носії крилатих ракет “Калібр”.

Астрономи вперше виявили молоду зірку за межами галактики Чумацький Шлях, яка оточена щільним диском, де можуть утворюватися планети.

Протягом доби російські армійці 91 раз обстріляли Херсонську область, внаслідок чого троє осіб загинуло, ще восьмеро – зазнали поранень.