В Італії знайшли фігурку, який близько 7 тисяч років

Джерело: Heritage Daily.

В Італії у печері Баттіфратта знайшли глиняну жіночу фігурку, вік якої оцінили у понад 7 тисяч років. Дослідники з Римського університету ла Сап’єнца припустили, що її використовували для ритуалів.

За словами археологів, зачіска та прикраси на тілі фігури більш деталізовані. Вони додали, що подібні артефакти є “дуже рідкісними в Італії”. Крім того, подібні знахідки майже відсутні в археологічній спадщині Тірренського басейну.

Фото: Sapienza University of Rome

Ймовірно, джерело в гирлі печери і фігурку використовували для “поховання та ритуальних цілей”. Печера була своєрідним домом для ранніх людей, які займались полюванням, збиральництвом та елементарним сільським господарством.

Печера Баттіфратта має лабіринти та вкрита сталагмітами та сталактитами. Також біля входу є потічок.

Фото: Sapienza University of Rome

Tesla оголосила про плани розпочати невелике виробництво гуманоїдних роботів для внутрішнього використання у 2024 році, повідомив генеральний директор Ілон Маск у понеділок. Це оголошення надійшло через кілька місяців після того, як Маск заявив про впровадження роботів до кінця 2024 року.

Вже у серпні, вересні та жовтні в Україні очікуються значні покращення щодо відключень електроенергії. У деякі періоди дефіцит може зникнути взагалі, повідомив голова “Укренерго” Володимир Кудрицький.

У мережі стало з’являтися дедалі більше відео сексуального насильства над дітьми, створених за допомогою штучного інтелекту (ШІ). Британська правозахисна організація Internet Watch Foundation (IWF) вказує, що злочинці використовують ШІ і для того, щоб створювати відео з реальними дітьми, включаючи тих, хто вже став жертвою насильства. 

На кордоні з Польщею у пункті пропуску “Краківець” виявили два церковні стародруки. Обидві речі датовані XVII-XVIII століттями.

Українські спортсмени, які стануть призерами Олімпійських ігор 2024 року в Парижі, отримають значні грошові винагороди. Президент Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт оголосив розмір призових, які були дещо змінені у порівнянні з попередніми літніми Іграми.