В Ізраїлі поновився суд над Нетаньяху у справі про корупцію

Джерело: DW

4 грудня в окружному суді Єрусалима відновився судовий процес у справі про корупцію проти прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху. Розгляд припинили, як і всі нетермінові справи, після нападу терористів ХАМАСу на Ізраїль.

Термін зупинення у зв’язку з умовами воєнного часу минув минулого тижня.

У межах процесу, який триває вже понад три роки, Нетаньяху у трьох окремих випадках звинувачують у шахрайстві, зловживанні довірою та одержанні хабарів. Зокрема, його підозрюють у тому, що під час перебування на посаді міністра зв’язку він просував інтереси найбільшої телекомунікаційної компанії Ізраїлю “Безек”, акціонером якої був медіамагнат Шауль Елович, та втручався в роботу новинного порталу Wallа, яким керував Елович, щоб вплинути на висвітлення ним подій.

Крім того, Нетаньяху звинувачують у тому, що в період з 2007 по 2016 роки він, а також його дружина та син прийняли “розкішні подарунки”, включаючи ювелірні вироби, сигари, шампанське та авіаквитки на суму близько 174 тис. євро, зокрема від голлівудського продюсера Арнона Мілчена.

На Таврійському напрямку українські захисники нейтралізували або знищили 255 російських безпілотників.

Суд у Нью-Йорку відхилив клопотання експрезидента Дональда Трампа про зняття з нього кримінальних обвинувачень, пов’язаних із виплатою грошей за мовчання порнозірці, і призначив розгляд справи на 25 березня.

Традицію приготування затірки у селі Крива Лука на Донеччині додали до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров зазначив, що внаслідок постійних російських обстрілів на підконтрольній території Запорізької області знеструмлено 50 населених пунктів.

Державне бюро розслідувань оприлюднило офіційне заявлення після звітів від “Сінево” щодо арешту головного офісу у Києві. За їхніми даними, розслідування в цій справі розпочалось ще у 2022 році, але не призвело до припинення діяльності медичного підприємства.