В Казахстані відкрилась виставка «Чарівний світ українських рушників» (Фото)

Джерело: Посольство України в Республіці Казахстан/Facebook

Посольство України в Республіці Казахстан у співпраці з художньою галереєю Sal-Seri до 70-річчя членства України в ЮНЕСКО відкрило виставку “Чарівний світ українських рушників”, яка триватиме упродовж цього тижня.

У церемонії відкриття виставки взяли участь глави та представники дипломатичних місій і міжнародних організацій, акредитованих в Казахстані, фахівці мистецьких кіл та столичних музеїв, українська громада Казахстану.

У залі Sal-Seri представлено історію культурних традицій, розміщено унікальні за красою та вишуканістю українські вишиті старовинні 80-100 річні рушники.

Експонати виставки втілюють у собі давні традиції українського народу, є своєрідним символом єднання та високого мистецтва майстринь.

“Український вишитий рушник є свідченням нашої глибокої поваги до спадщини, яка передана нашими предками. Наш рушник це оберіг українського народу. Радо запрошуємо гостей насолодитися українським народним мистецтвом”, – сказали в дипмісії.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.

Прийняття Європейським Союзом 14-го пакету санкцій проти Росії затяглося, хоча Бельгія, котра головує нині в ЄС, планувала оголосити про нього ще до початку саміту G7 в Італії 13 червня. Погодження нового пакету несподівано натрапило на супротив Німеччини.

19 червня у Києві обвалилася пішохідна частина шляхопроводу на проспекті Повітряних сил України, що спричинило ускладнення руху транспорту. Раніше мер столиці Віталій Кличко запевняв, що повідомлення про неналежний стан інженерних споруд лише підживлюють роботу ворожого ІПСО.