В Косово підірвали канал, який постачає воду на дві основні електростанції

Джерело: Reuters

У п’ятницю ввечері, 29 листопада, стався вибух, що пошкодив канал на півночі Косова. Цей канал постачає воду на дві вугільні електростанції, які виробляють майже всю електроенергію в країні.

Про це заявив прем’єр-міністр Альбін Курті, назвавши це “терористичним актом” з боку сусідньої Сербії.

Повідомлень про постраждалих не було, причину вибуху не з’ясували.

“Це злочинна і терористична атака з метою знищення нашої критично важливої інфраструктури”, – заявив Курті.

Він сказав, що частина країни може залишитися без електроенергії, якщо проблема не буде вирішена до ранку.

У суботу в Косові працювали над відновленням водо- та електропостачання і посилили охорону стратегічних об’єктів після вибуху на каналі. Електропостачання, як виявилося, в основному не постраждало, але в деяких районах було припинено постачання питної води.

Етнічна напруженість між Косовом і Сербією загострилася після заяви прем’єр-міністра Косова, Альбіна Курті, який повторив звинувачення президента Косова Вьоши Османі щодо сербських злочинних угрупувань, не надавши конкретних доказів.

Цьому передували два напади на півночі Косова, де проживають етнічні серби: ручні гранати були кинуті в поліцейську дільницю та будівлю муніципалітету. Косовська поліція посилила заходи безпеки.

Косово здобуло незалежність від Сербії у 2008 році, але напруженість, особливо на півночі, де сербська меншина не визнає державність Косова, триває.

30 листопада у столиці Грузії Тбілісі біля будівлі Суспільного мовника відбувається акція протесту проти рішення “Грузинської мрії” відмовитися від перемовин про вступ до Євросоюзу. Мітингувальники вимагають надати їм етерний час.

У Слов’янську Донецької області закривають школи та скасовують публічні заходи. Учнів переводять на дистанційне навчання через загострення безпекової ситуації.

Так звані військові туристи їдуть в Україну, щоб самим поглянути на результат російсько-загарбницької війни. Такий тип туристичної індустрії називають “чорним туризмом”. В Україні близько десятка компаній пропонують подібні тури до Ірпеня.

30 листопада в Києві відбулося прощання зі старшим лейтенантом Павлом Ведибідою, відомим під позивним “Оболончик”. Герой загинув у стрілецькому бою біля Часового Яру 13 листопада 2024 року, захищаючи Батьківщину. Йому було 34 роки.

У Росії стався збій, який паралізував зв’язок та інтернет в країні. Хакери ІТ ARMY України завдали ворогові збитків на суму до 360 мільйонів доларів.