В Косово підірвали канал, який постачає воду на дві основні електростанції

Джерело: Reuters

У п’ятницю ввечері, 29 листопада, стався вибух, що пошкодив канал на півночі Косова. Цей канал постачає воду на дві вугільні електростанції, які виробляють майже всю електроенергію в країні.

Про це заявив прем’єр-міністр Альбін Курті, назвавши це “терористичним актом” з боку сусідньої Сербії.

Повідомлень про постраждалих не було, причину вибуху не з’ясували.

“Це злочинна і терористична атака з метою знищення нашої критично важливої інфраструктури”, – заявив Курті.

Він сказав, що частина країни може залишитися без електроенергії, якщо проблема не буде вирішена до ранку.

У суботу в Косові працювали над відновленням водо- та електропостачання і посилили охорону стратегічних об’єктів після вибуху на каналі. Електропостачання, як виявилося, в основному не постраждало, але в деяких районах було припинено постачання питної води.

Етнічна напруженість між Косовом і Сербією загострилася після заяви прем’єр-міністра Косова, Альбіна Курті, який повторив звинувачення президента Косова Вьоши Османі щодо сербських злочинних угрупувань, не надавши конкретних доказів.

Цьому передували два напади на півночі Косова, де проживають етнічні серби: ручні гранати були кинуті в поліцейську дільницю та будівлю муніципалітету. Косовська поліція посилила заходи безпеки.

Косово здобуло незалежність від Сербії у 2008 році, але напруженість, особливо на півночі, де сербська меншина не визнає державність Косова, триває.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.