В Києві затримали п’ятьох осіб, які за наказами РФ підпалювали авто ЗСУ
Джерело: Служба безпеки України
СБУ та Нацполіція затримали п’ятьох осіб, які виконували “замовлення” російських спецслужб у Києві та підпалювали авто ЗСУ.
Фігуранти підпалили п’ять службових авто українських воїнів у трьох районах міста. Біля транспорту вони залишали провокаційні листівки, спрямовані на дискредитацію Сил оборони.
За даними слідства, зловмисники діяли двома групами по двоє чоловіків, ще один “працював” самостійно.
Затримані є мешканцями Сумської, Полтавської та Миколаївської областей віком від 21 до 29 років.
Після підпалу авто фігуранти сподівалися отримати від окупантів винагороду, однак обіцяних грошей так і не отримали.
Їх затримали “по гарячих слідах” у різних районах Києва і повідомили про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період, вчинене за попередньою змовою групою осіб).
Зловмисникам загрожує до 8 років тюрми.
- На Прикарпатті затримали чоловіка, якого підозрюють у підпалі волонтерського автомобіля.
- СБУ спільно з Нацполіцією викрили та затримали у Дніпрі неповнолітнього, який за вказівкою РФ підпалив позашляховик Збройних сил України.
Міністерство оборони України та Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України уклали низку імплементаційних угод з Міністерством оборони Данії. У них чітко визначено проєкти, а також терміни фінансування та поставок озброєння.
Російські війська обстріляли Курахове у Покровському районі Донеччини. В результаті частково пошкоджено Тернівську дамбу Курахівського водосховища, повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін.
Верховний суд так званої “ДНР” засудив до позбавлення волі від 15 до 17 років вісьмох українських військовослужбовців. У російському слідчому комітеті повідомили, що ці військові служили мінометниками у складі 36 окремої бригади морської піхоти ЗСУ. Військових звинуватили в обстрілі інфраструктури Маріуполя в березні-квітні 2022 року.
Як людині з порушеннями слуху дізнатися, що розпочалася повітряна тривога? А чи зрозуміють її в місцевому кафе, якщо вона попросить капучино? У цій статті ми розповідаємо про те, як змінилася українська жестова мова (УЖМ) під час повномасштабної війни, як її популяризують активістки з порушеннями слуху, дізнаємося, що їх мотивує, аби навчати УЖМ інших.
Президентка Молдови Майя Санду заявила, що проліт російських безпілотників над територією країни є приводом для занепокоєння. Вона наголосила, що хоча ці дрони поки що не становлять безпосередньої загрози для Молдови, війна біля кордонів і випадки порушення повітряного простору вимагають підвищеної уваги.