В людей є два сплески старіння – у 44, а потім у 60 років – дослідження
Джерело: The Guardian
Дослідження показують, що замість того, щоб бути повільним і постійним процесом, старіння відбувається щонайменше двома прискореними сплесками.
Дослідження, яке відстежувало тисячі різних сполук у людей у віці від 25 до 75 років, виявило дві основні хвилі вікових змін приблизно у віці 44 років, відтак вдруге – у 60 років. Отримані дані можуть пояснити, чому в певному віці відбуваються сплески певних проблем зі здоров’ям.
“Ми не просто поступово змінюємося з часом. Відбуваються справді драматичні зміни. Виявляється, 44 роки – це час кардинальних змін, так само, як і 60 – і це правда, незалежно від того, який клас сполук ви розглядаєте“, – сказав професор Майкл Снайдер, генетик і директор Центру геноміки та персоналізованої медицини Стенфордського університету та старший автор дослідження..
У дослідженні взяли участь 108 добровольців. Дослідники оцінили 135 000 різних молекул (РНК, білки і метаболіти) і мікробів (бактерії, віруси і грибки, що живуть в кишківнику і на шкірі учасників).
Кількість більшості сполук і мікробів не змінювалася поступово, в хронологічному порядку. Вчені виявили, що ці трансформації, як правило, відбувалися, коли люди були у віці близько середини 40 і початку 60 років.
Сплеск старіння в 44 був несподіваним, і спочатку припускали, що це результат перименопаузальних змін у жінок, які спотворюють результати для всієї групи. Але дані показали, що подібні зрушення відбуваються також у чоловіків у віці близько 40 років.
Перша хвиля змін (у 44 роки) включала речовини, пов’язані з серцево-судинними захворюваннями та здатністю метаболізувати кофеїн, алкоголь і ліпіди. Друга хвиля змін (у 60 років) торкнулася сполук, що беруть участь в імунній регуляції, вуглеводному обміні та функціонуванні нирок. Клітини, пов’язані зі старінням шкіри та м’язів, також різко змінювалися в обох часових проміжках.
- Під час нового дослідження вчені встановили, що тардиградні білки можуть сповільнювати метаболізм у людських клітинах. Таке відкриття коли-небудь може призвести до створення технологій, які уповільнюватимуть процес старіння.
- Результати нового дослідження свідчать, що вагітність може прискорити процес старіння жінки.
- Згідно з результатами дослідження, проведеного групою вчених університету Ліверпуля, тривалий COVID-19 може викликати старіння мозку на 20 років.
Поглянувши на NGC 2264, легко зрозуміти, чому це скупчення зір називають “Різдвяним Деревом”. Воно стало нещодавнім об’єктом уваги астрофотографа Майкла Клоу, який зняв його в листопаді в Арізоні. Його оптичні дані були об’єднані з рентгенівськими даними, отриманими за допомогою Обсерваторії рентгенівських променів Чандра NASA, щоб створити цю дивовижну “різдвяну” композицію. На зображенні видно не лише зірки, але й газові хмари між ними.
Магдебурзі на різдвяному ярмарку водій автомобіля в’їхав у натовп людей, унаслідок чого загинуло щонайменше двоє осіб, зокрема дорослий і дитина, а також отримали поранення від 60 до 80 людей. За попередньою інформацією, напад здійснив підозрюваний 1974 року народження, лікар із Саудівської Аравії, який з 2006 року проживає в Німеччині. Його затримано поліцією, наразі триває розслідування.
Дослідження показали, що геймери, які можуть вільно взаємодіяти з ігровим світом і досліджувати його у власному темпі, мають нижчий рівень стресу та тривоги.
У Хмельницькій області чоловік, який щойно вийшов із в’язниці, скоїв зґвалтування 17-річної студентки, утримуючи її в заручниках.
Увечері 20 грудня російська армія завдала удару ударним безпілотником по дев’ятиповерховому житловому будинку в Салтівському районі Харкова.