В Мінагрополітики заперечили повідомлення, що взимку картопля коштуватиме 50 грн/кг

Джерело: Укрінформ

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький заперечив, що взимку вартість картоплі сягне 50 гривень за кілограм.

Посадовець виступив на брифінгу у Медіацентрі Україна. Він визнав, що цьогоріч врожай картоплі менший, аніж торік. Та навіть попри це її вартість не становитиме півсотні гривень, запевнив він.

“Наразі ціни на картоплю такі: 20 гривень за кілограм оптом та 30 гривень за кілограм у роздріб, які є сталими протягом двох тижнів. Ми вважаємо, що вони не будуть змінюватись. Підстав для ціни 50 гривень за кілограм немає. Теперішня ціна достатня, щоб покривати собівартість навіть в умовах зменшення врожайності, а також вона дозволяє імпортувати”, – сказав Висоцький.

За його словами, чинна ціна навряд чи зменшиться, і може зрости на 15% ближче до весни, коли у вартість будуть входити накладні витрати на зберігання.

Він додав, що цього року загальний урожай на 18% або на 4 000 000 тонн менший порівняно з 2023 роком. Неврожай посадовець пояснив засухою.

Відповів Висоцький і на звинувачення в надмірному імпорті. Він запевнив, що Україна купує незначні обсяги картоплі для того, щоб стабілізувати ціну на продукт.

  • На українському ринку продовжується зростання ціни на картоплю. Експерти прогнозують, що на внутрішній ринок ще в першій половині сезону надійдуть суттєві обсяги імпортної продукції.

За даними фахівців, часте стримання позивів до сечовипускання може бути небезпечним для здоров’я.

Війна загострила в Україну проблему антибіотикорезистентності — стійкості мікроорганізмів до антибіотиків, які мали б їх знищити. 

Президент Росії Володимир Путін запровадив режим надзвичайної ситуації (НС) федерального рівня через масштабний розлив мазуту після аварії двох танкерів у Керченській протоці. Окупаційний голова Криму Сергій Аксьонов зазначив, що ліквідація наслідків фінансуватиметься з федерального бюджету.

26 грудня в Боснії і Герцеговині заарештували міністра безпеки Ненада Нешича. Його звинувачують в організованій злочинності, відмиванні грошей, зловживанні службовим становищем і отриманні хабарів.

Окупанти підбили підсумки програми “університетські зміни”, спрямованої на організацію вступу випускників шкіл з тимчасово окупованих територій до російських університетів.