В нардепів від забороненої нині ОПЗЖ продовжують рости статки: аналіз руху ЧЕСНО

Джерело: ЧЕСНО

Рух ЧЕСНО проаналізував декларації за 2024 рік народних депутатів, що потрапили до парламенту від забороненої нині проросійської ОПЗЖ. Виявилось, що нардепи та їхні задекларовані родичі торік заробили майже 270 мільйонів гривень.

Як вказують у ЧЕСНО, на сайті НАЗК вже мали зʼявитись декларації 32 народних депутатів, однак деякі документи неможливо знайти в реєстрі. Наприклад, Нестор Шуфрич та Олександр Пономарьов, які нині в СІЗО за підозрою у держзраді, не подали своїх декларацій.

У деклараціях депутатів від ОПЗЖ зʼявилося 49 нових одиниць нерухомості (7 обʼєктів нерухомості посадовці чи його родина орендують). Найбільше зʼявилось у власності земельних ділянок — 18 штук, потім квартир — 15 штук, 4 звичайні будинки та 3 дачні будинки.

Загалом це майно коштує понад 34 мільйони гривень. З них майже 23 мільйони гривень витратив на нерухомість нардеп Вадим Столар.

У деклараціях зʼявилось також 20 нових автівок загальною вартістю понад 36 мільйонів гривень.

Декларації народних депутатів поповнилися й різними предметами розкоші. Наприклад, цивільна дружина Столара Валерія придбала собі дорогоцінностей на майже 2,5 мільйона гривень, а Григорій Суркіса придбав композицію з елементами авіаційного озброєння за 600 тисяч гривень.

Загалом народні депутати від забороненої ОПЗЖ та їхні задекларовані родичі заробили у 2024 році майже 270 мільйонів гривень. 38% від цієї суми – це дивіденди, 14% – відсотки від банків, 12% – зарплата за роботу нардепом, 8% – подарунки (гроші або щось цінне).

Народні обранці зберігають свої прибутки переважно в іноземній валюті. Нардепи мають 4,4 мільйона доларів США та майже 1 мільйон євро на рахунках або готівкою. Гривень цього року в депутатів поменшало на 40 мільйонів гривень.

Також у Вадима Столара є понад 840 тисяч еміратських дирхамів.

Серед нардепів ОПЗЖ лише у Юрія Бойка досі є російські рублі – 7,6 мільйона рублів, частина з яких у золоті.

Загалом у всіх народних депутатів майже немає значних заощаджень у рублях. Єдиний приклад – це Бойко та “слуга” Роман Каптєлов, чия дружина Євгенія живе в Росії та працює там від початку російського вторгнення 2022 року.

Довідка: Партія “Опозиційна платформа – За життя” відома своєю проросійською риторикою та діями, що часто збігалися з інтересами РФ. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Рада нацбезпеки та оборони України призупинила діяльність ОПЗЖ. Згодом Верховна Рада заборонила проросійські партії в Україні, а 15 вересня 2022-го Верховний Суд остаточно заборонив партію ОПЗЖ. Однак нардепи, обрані від ОПЗЖ, не втратили свої мандати, а утворили дві депутатські групи: “Платформа за життя та мир” та “Відновлення України”.

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив, що країна планує збільшити виплати мігрантам за повернення додому з 900 до 32 000 євро. За його словами, “абсолютно необхідно встановити контроль над міграцією”.

Пакистанські військові повідомили, що провели випробування ракети дальнього радіусу дії на тлі загострення напруженості у відносинах з Індією після нападу, в якому загинуло понад двадцять осіб, здебільшого туристів, у контрольованому Індією Кашмірі.

Президента Сербії Александра Вучича виписали з Військово-медичної академії в Белграді після короткої госпіталізації.

Партизанський рух “Атеш” повідомив, що 12 російських військових покинули свої позиції на передовій у Херсонській області.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна готує санкції проти посередників Росії в інших країнах, що допомагають Росії уникати міжнародних обмежень.