В Нобельському національному природному парку помітили рідкісних бджіл-теслярів

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України/Facebook
Науковці зафіксували новий вид рідкісної фауни на території Нобельського національного природного парку — бджолу-тесляра.
Бджола-тесляр або ж ксилокопа — це одна з найбільших бджіл в українській фауні. Її легко впізнати за глянцевим чорним тілом із синьо-фіолетовим відблиском і характерним гулом під час польоту.
Назва бджіл походить від їх здатності будувати гнізда в деревині: самки прогризають ходи в мертвих деревах, старих пнях або навіть у дерев’яних конструкціях. У цих ходах вони облаштовують окремі камери для личинок, наповнюючи їх пилком і нектаром.
Бджоли-теслярі літають поодинці, а не великими роями, як медоносні бджоли. Проте вони є дуже важливими запилювачами — цей вид запилює квітки 60 видів рослин 22 родин.
В Україні живуть 3 види ксилокоп, і всі вони занесені у Червону книгу — це означає, що вони перебувають під охороною, і їх чисельність зменшується через знищення природних місць проживання.
“Попри свій грізний вигляд, бджола-тесляр миролюбна і рідко жалить, якщо її не турбувати. Тож якщо побачите цю бджолу у своєму саду — не лякайтеся. Навпаки, радійте: вона — важлива частина природи та ваш надійний помічник у запиленні”, – наголошують в Міністерстві захисту довкілля.
- Кажани — маловивчені й водночас надзвичайно важливі для екосистеми тварини. Їх часто бояться, не розуміють, або просто не помічають. Але саме вони щоночі захищають нас від комах-шкідників та слугують біоіндикаторами змін у довкіллі. В Україні ці створіння дедалі частіше стають жертвами людської необізнаності, кліматичних змін та війни.
- Міністерство охорони здоров’я України попереджає про початок сезону активності кліщів. Він триватиме майже до кінця осені. Очікується два піки сезону — у травні-червні, та вересні-жовтні.
- Дослідники Массачусетського технологічного інституту створили крихітних повітряних роботів, які зможуть виконувати запилення, так само як і природні комахи-запильники.
Президент США Дональд Трамп заявив, що до його приходу до влади Америка була на межі падіння. У зв’язку з цим, він хоче, щоб його запам’ятали як людину, яка врятувала Сполучені Штати.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
13 липня відзначається Всесвітній день рому, Міжнародний день головоломки та Всесвітній день року. За церковним календарем вшановують пам’ять святого преподобного Стефана Савваїта.
За даними синоптиків у неділю, 13 липня, частину країни очікує негода.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.