У Норвегії назвали шість областей України, з яких біженцям не надаватимуть притулок

Джерело: пресслужба уряду Норвегії

Відтепер Норвегія не надаватиме притулок біженцям із Львівської, Волинської, Тернопільської, Рівненської, Івано-Франківської та Закарпатської областей, оскільки ці регіони вважаються безпечними та розміщені далеко від лінії фронту, заявив уряд країни.

Українці з цих територій не отримають автоматично захисту в Норвегії, але отримають конкретну та індивідуальну оцінку своєї потреби в захисті.

“Імміграція до Норвегії має бути контрольованою та стійкою, а не непропорційно більшою, ніж у країнах, з якими ми природно себе порівнюємо, наприклад, у скандинавських країнах. Тому уряд вживає нових заходів економії, – заявила міністерка юстиції Норвегії Емілія Енгер Мель.

Зміни не стосуються українців, які вже отримали захист у Норвегії, та їхніх близьких родичів. Це також не стосується пацієнтів, які були евакуйовані з України до Норвегії, та їхніх родичів.

За останні два з половиною роки Норвегія прийняла 85 тисяч українців. Також уряд неодноразово посилював рівень пільг і житла для переселенців з України. 

Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.

Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.

8 травня президент Володимир Зеленський своїм указом надав звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” полковнику Пархоменко Ігорю Валерійовичу.

У районі міста Ізюм Харківської області загинув 40-річний громадянин Великої Британії Кріс Гарретт, який займався розмінуванням територій.