У Норвегії назвали шість областей України, з яких біженцям не надаватимуть притулок
Джерело: пресслужба уряду Норвегії
Відтепер Норвегія не надаватиме притулок біженцям із Львівської, Волинської, Тернопільської, Рівненської, Івано-Франківської та Закарпатської областей, оскільки ці регіони вважаються безпечними та розміщені далеко від лінії фронту, заявив уряд країни.
Українці з цих територій не отримають автоматично захисту в Норвегії, але отримають конкретну та індивідуальну оцінку своєї потреби в захисті.
“Імміграція до Норвегії має бути контрольованою та стійкою, а не непропорційно більшою, ніж у країнах, з якими ми природно себе порівнюємо, наприклад, у скандинавських країнах. Тому уряд вживає нових заходів економії, – заявила міністерка юстиції Норвегії Емілія Енгер Мель.
Зміни не стосуються українців, які вже отримали захист у Норвегії, та їхніх близьких родичів. Це також не стосується пацієнтів, які були евакуйовані з України до Норвегії, та їхніх родичів.
За останні два з половиною роки Норвегія прийняла 85 тисяч українців. Також уряд неодноразово посилював рівень пільг і житла для переселенців з України.
- Норвегія приєднається до “данського формату” і профінансує виробництво озброєння для українських військових.
31 березня міністр оборони Рустем Умєров провів зустріч у Києві з міністром оборони Нідерландів Рубеном Брекельмансом, під час якої сторони обговорили посилення безпеки та співпрацю в оборонній сфері.
Міжнародний саміт у Бучі 31 березня ухвалив спільну заяву щодо необхідності розслідувати кожен воєнний злочин РФ, покарати винних і не допустити повторення трагедій.
31 березня глави МЗС головних європейських країн заявили про готовність посилити підтримку України та запровадити нові санкції проти Росії, щоб змусити її погодитися на зупинення війни.
У Дніпрі 28 березня внаслідок російської дронової атаки загинула лікарка, учасниця спільноти Проекту Кешер та проєкту Мама для мами Ольга Семіренко.
Міноборони кодифікувало та допустило до використання у ЗСУ автоматичний гранатомет AGL-53 калібру 40 мм вітчизняного виробництва, котрий можна встановлювати на бойових машинах або легкому всюдихідному транспорті.