В Одесі посадовець ТЦК і СП заробив близько $1 млн на хабарях за ухилення від мобілізації
Джерело: Державне бюро розслідувань
В Одесі викрили схему посадовця ТЦК та СП, яка стосувалася масштабного механізму заробітку на чоловіках, охочих уникнути мобілізації. За даними слідства, підозрюваний “відкоригував” дані щодо 138 військовозобов’язаних.
Схема в Приморському ТЦК та СП Одеси діяла з липня 2023 року. Начальник відділу став “вносити правки” в електронну базу реєстру військовозобов’язаних “Оберіг”. Внаслідок цього 138 осіб фіктивно позначили як тих, хто непридатний до військової служби.
Чоловіки призовного віку платили від 4,5 до 7 тис. доларів. Загалом фігуранту вдалося заробити близько мільйона доларів.
ДБР вже встановило усіх осіб, які встигли скористались схемою. З них частина виїхала за кордон, а решту доставили до центру комплектування для оновлення даних та подальшої мобілізації до лав ЗСУ.
Посадовцю оголосили про підозру в несанкціонованому втручанні в роботу інформаційно-комунікаційних систем (ч. 5 ст. 361 КК України), вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу та відсторонення від посади. Йому загрожує до 15 років ув’язнення.
Нині встановлюється повне коло осіб, причетних до оборудки. Правоохоронці провели 14 обшуків за місцем роботи та проживання фігуранта та учасників схеми. Процесуальні дії тривають.
- Український журналіст та медіакритик Отар Довженко розповів про власний досвід оновлення даних у ТЦК.
- Член Комітету ВР з питань нацбезпеки та розвідки Олександр Федієнко заявив про норму закону, що передбачає штрафування керівників підприємств за неявку працівників на виклик у ТЦК.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.
Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.
У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.
Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.
Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.