В Одесі посадовець ТЦК і СП заробив близько $1 млн на хабарях за ухилення від мобілізації

Джерело: Державне бюро розслідувань 

В Одесі викрили схему посадовця ТЦК та СП, яка стосувалася масштабного механізму заробітку на чоловіках, охочих уникнути мобілізації. За даними слідства, підозрюваний “відкоригував” дані щодо 138 військовозобов’язаних.

Схема в Приморському ТЦК та СП Одеси діяла з липня 2023 року. Начальник відділу став “вносити правки” в електронну базу реєстру військовозобов’язаних “Оберіг”. Внаслідок цього 138 осіб фіктивно позначили як тих, хто непридатний до військової служби.

Фото: Державне бюро розслідувань

Чоловіки призовного віку платили від 4,5 до 7 тис. доларів. Загалом фігуранту вдалося заробити близько мільйона доларів.

ДБР вже встановило усіх осіб, які встигли скористались схемою. З них частина виїхала за кордон, а решту доставили до центру комплектування для оновлення даних та подальшої мобілізації до лав ЗСУ.

Посадовцю оголосили про підозру в несанкціонованому втручанні в роботу інформаційно-комунікаційних систем (ч. 5 ст. 361 КК України), вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу та відсторонення від посади. Йому загрожує до 15 років ув’язнення.

Нині встановлюється повне коло осіб, причетних до оборудки. Правоохоронці провели 14 обшуків за місцем роботи та проживання фігуранта та учасників схеми. Процесуальні дії тривають.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.