В Одесі засудили херсонського депутата від партії «Слуга народу» через колабораціонізм

Джерело: судовий вирок від 14 листопада.
Київський районний суд міста Одеси засудив до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна депутата Каховської районної ради від партії “Слуга народу” Вадима Сайдуллаєва. Його визнано винним у колабораціонізмі.
Чоловік був заступником голови селищної ради смт Велика Лепетиха Херсонської області, а також ексчленом “Партії регіонів”. Під час окупації міста на початку серпня 2022 року так званий “заступник голови Херсонської ВМА” заявив, що Сайдуллаєв погодився стати “головою Великолепетиської військово-цивільної адміністрації”.
За його сприянням російським військовим було передано у розпорядження приміщення місцевого відділення поліції. Він закликав жителів до співпраці і призначав чиновників, зокрема “начальника відділу освіти” і “директора територіального центру соціального обслуговування”.
У суді давали показання люди, які залишили окуповану територію. Один із чоловіків розповів, що до Сайдуллаєва приїжджали представники окупаційної влади та запропонували йому посаду. Пізніше зі ЗМІ стало відомо, що він погодився.
Свідки зійшлися на тому, що обвинувачений виконував свої повноваження добровільно. Зокрема одна місцева жителька передала аудіозапис зборів освітян, на якому була присутня. Під час запису місцеві педагоги їздили до Міністерства освіти РФ, де їм заявили, що усі заклади освіти повинні перейти на російську програму та що усім будуть надаватись пільги. Сайдуллаєв агітував свідка разом з її чоловіком на співпрацю, утім, після відмови до них в будинок приїхали російські військові і застосували фізичну силу до чоловіка. Його забрали до відділу поліції в одиночну камеру.
Окрім ув’язнення та конфіскації майна депутату забороняється на 15 років обіймати посади в будь-яких органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування та займатися діяльністю, що повʼязана з наданням публічних послуг.
- Легкоатлета-агента ФСБ, який за день пробігав до 50 км, щоб збирати розвіддані про дислокацію та переміщення ЗСУ, засудили до 15 років ув’язнення.
- Співробітники Служби безпеки України затримали колаборантку, яка у вересні цього року допомогла РФ провести псевдовибори на тимчасово захопленій території Запоріжжя.
Росії не вдалося увійти до членів виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї, до повноважень якої входить, зокрема вжиття заходів стосовно держав-порушниць.
29 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що з початку повномасштабної війни втрати російської армії перевищили 300 тисяч осіб.
Після почату повномасштабного вторгнення РФ на територію України фінська компанія HD-Parts експортувала в Росію запчастини для вантажних автомобілів на мільйони євро.
29 листопада голова МЗС ФРН Анналена Бербок наголосила, що союзники України з усього світу мають створити над цією країною “оборонний щит”, аби убезпечити від російських атак у зимовий період.
Російська армія продовжує втрачати вищий склад командирів на війні проти України. 28 листопада ліквідований заступник командира 14-го армійського корпусу РФ генерал-майор Володимир Завадський.