В Одесі затримали кілера, який намагався вбити високопосадовця ЗСУ до «річниці 9 травня»
Джерело: СБУ
Контррозвідка Служби безпеки затримала в Одесі агента РФ, який намагався ліквідувати високопосадовця Військово-морських сил ЗСУ. Вбивство офіцера мало відбутися 9 травня, щоб створити вигідний Кремлю інформаційний фон для відзначення “дня перемоги”.
Кілер – рецидивіст з Донеччини, який раніше відбував покарання за умисне вбивство та шукав “легкі заробітки” у Телеграм-каналах.
Після вербування він прибув до Одеси й орендував там квартиру. Агент отримав від куратора з РФ координати схронів, з яких забрав автомат АК-74 і два споряджених магазини. Щоб приховати зброю під час пересування містом, фігурант використовував сумку з подвійним дном.
Кілер планував влаштувати засідку біля місця проживання українського військового і збирався розстріляти захисника з автомата, коли він сяде в авто для виїзду з подвір’я.
Вказано, що затримання відбулося зокрема завдяки тому, що небайдужий громадянин звернувся на “гарячу лінію” Служби безпеки із повідомленням про підозрілу особу.
Співробітники контррозвідки та спецпризначенці ЦСО “Альфа” СБУ зірвали замах і затримали кілера 8 травня. Йому повідомили про підозру в державній зраді та замаху на вчинення теракту. Зловмисник перебуває під вартою. Фігуранту загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
- СБУ та Національна поліція затримали двох агентів РФ, які вбили військовослужбовця, а також готували замах на генерал-майора Сил оборони.
На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.
Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.
Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.
Протягом ночі 23 червня російські окупанти атакували Дніпропетровщину. Є постраждалий та руйнування.
США у Радбезі ООН закликали РФ укласти мирну угоду з Україною наголосивши, що час не на боці Москви.