В одному з найбільших центрів українських біженців у Берліні сталася пожежа

Джерело: DW

12 березня в одному з найбільших центрів для українських біженців у Німеччині, де проживала 301 особа, сталася пожежа. За попередніми даними, про жертв не повідомлялося.

Тимчасове житло знаходиться на території колишнього аеропорту Тегель. Пожежа знищила споруду площею 1000 квадратних метрів. Пожежна бригада зазначила, що всі мешканці встигли вчасно евакуюватися.

Фото: Sebastian Gollnow/dpa/picture alliance

Однак радіостанція rbb24 із посиланням на заяву поліції повідомляє про декілька осіб з підозрою на отруєння димом.

Також було проведено евакуацію людей з чотирьох інших тимчасових приміщень для біженців, розташованих поруч із місцем пожежі. Вогонь, за даними пожежників, не поширився на інші будівлі. Мешканцям згорілого притулку надано альтернативне житло.

Цей центр для біженців призначений для тимчасового розміщення 7000 осіб. Наразі там перебуває близько 4,5 тисячі біженців, багато з яких проживають там місяцями. Спочатку цей центр був створений для тих, хто втікав від повномасштабного вторгнення Росії в Україну, але зараз він використовується для розміщення інших шукачів притулку.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.