В окупованому Маріуполі росіяни обмежують постачання води

Джерело: Петро Андрющенко/Telegram

У тимчасово окупованому Маріуполі росіяни почали обмежувати постачання води, повідомив керівник Центру вивчення окупації Петро Андрющенко.

Покращення звідки не чекали. Слідом за Донецьком подача води в Маріуполі буде один раз на два дні! Аж цілих! На чотири години! – зазначив Андрющенко.

Місцеві колаборанти пояснюють це проблемами з електропостачанням, втім насправді, додав Андрющенко, проблематика відсутності води набагато глибша.

Він зауважив, що падіння рівня води у водосховищах ставить під удар всю енергосистему окупованого Донбасу.

Тим часом катастрофа з водопостачанням набирає обертів:

  • Центральний район Маріуполя без води (а через пожежу й без електрики значною мірою). Інші райони здебільше по жорсткому графіку.
  • У Торезі обіцяли воду раз на шість днів по три години. Втім десять днів місто без води.
  • В Єнакієвому, попри відсутність води й вугілля, почали реконструювати проспект Металургів.
  • У Донецьку більшість районів сидить без води, на Мирному перинатальний центр отримав окрему лінію від Холодної криниці.
  • Сніжне без води й вугілля. Щобільше, затоплені шахти отруїли ґрунтові води – тепер зі свердловин ллється технічна рідина з осадом і смородом.
  • Бердянськ на обіцянках, але води як не було, так і не очікується
  • Мелітополь нині переважно через відсутність електрики та зупинки насосних. Втім, з огляду на стан Дніпра, проблеми з водою також неминучі.

Додамо, ще у березні в окупованому Маріуполі запровадили графіки подачі води до будинків місцевих жителів. Тоді це було пов’язано з критичним обмілінням Старокримського водосховища.

  • Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
  • Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.
  • Російські окупанти планують вивезти через порт Маріуполя 88 вагонів викраденого українського вугілля.
  • На тимчасово окупованих територіях зростає кількість арештів українців через активність у соцмережах.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.