В ООН погодили $100 млн на підтримку постраждалих від війни в Україні
Джерело: пресслужба Міністерства енергетики
Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді оголосив про фінансову допомогу у 100 мільйонів доларів на підтримку постраждалих від війни осіб в Україні. Він також передав десять генераторів для громад Харківщини як початковий внесок у діяльність уряду щодо забезпечення альтернативних джерел електроенергії та роботи критично важливих служб.
Допомогу області Гранді передав під час відвідання Харкова.
Харків займає особливе місце у нашій діяльності з підтримки переміщених людей в Україні, – зауважив він. – Мене глибоко зворушила стійкість і рішучість людей у Харківській області, які вирішили залишитися, попри те, наскільки близько до кордону вони знаходяться, і на щоденну загрозу повітряної тривоги або інших ризиків. Постійні обстріли енергетичної інфраструктури України, ймовірність того, що люди будуть жити без тепла та електроенергії і будуть, можливо, змушені покинути свої будинки цієї зими, означають, що зараз нам потрібно готуватися і робити критично важливі інвестиції, – додав Гранді.
За його словами, УВКБ ООН створило комплексний план реагування упродовж осінньо-зимового періоду, щоб запобігти подальшому переміщенню, надати людям безпеку, грошову допомогу, забезпечити теплом у власних оселях, допомогти відремонтувати або утеплити свої будинки до приходу холодів та оплатити рахунки за електроенергію.
- Раніше в ООН надали Україні $123 млн для проходження зими.
- Також у співпраці з Мінінфраструктури Агентство ООН у справах біженців за 2023 рік допомогло у відновленні понад 23 тисяч будинків.
- Європейська комісія позитивно оцінила перший регулярний платіж у розмірі 4,2 мільярда євро за програмою Ukraine Facility, спрямованої на підтримку макрофінансової стабільності та функціонування державного управління України.
- Європейський Союз остаточно затвердив план для Ukraine Facility – відтак Україна отримає 1,89 млрд євро попереднього фінансування.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.