В ООН закликали до «глобальної боротьби з мінами»
Джерело: UN News
В ООН закликали до глобальних рішучих дій з метою усунення загрози, яку становлять протипіхотні міни, нерозірвані боєприпаси та саморобні вибухові пристрої.
Ці небезпечні залишки збройних конфліктів загрожують життю понад 100 мільйонів осіб по всьому світу.
Так, Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш акцентував на масштабі проблеми: щогодини одна особа гине або зазнає поранення через вибух міни, водночас особливо вразливими є діти.
Наявність мін не тільки забирає життя цивільного населення, але й значно ускладнює гуманітарні та розвиткові заходи в районах, постраждалих від конфліктів, таких як Афганістан, М’янма, Судан, Україна, Сирія чи окуповані палестинські території.
Цьогорічний Міжнародний день обізнаності про міни та заходи з попередження мін (International Day for Mine Awareness and Assistance in Mine Action) відзначили 4 квітня під гаслом “Безпечне майбутнє починається тут”, що підкреслювало фундаментальне значення дій, спрямованих на боротьбу з мінною небезпекою в процесі відновлення громад, підтримки тих, що вижили, та побудови стійкого миру.
Служба ООН з боротьби з мінами (UNMAS) наголосила на необхідності інвестувати в мікропроєкти та ініціативи зі швидким впливом, які допоможуть людям з обмеженою мобільністю, постраждалим від наслідків воєн. Ці дії відповідають зобов’язанням, прийнятим у межах Пакту на користь майбутнього.
- Уряд Швеції доручив Збройним силам країни виплатити 80 мільйонів шведських крон (близько 7,2 мільйона євро) коаліціям у сфері розмінування та безпілотників у рамках формату “Рамштайн”.
- Італійська агенція розвитку співробітництва (AICS) оголосила грантовий конкурс на очищення прифронтових територій України від вибухонебезпечних предметів.
- Канада направить 15 млн канадських доларів (близько 11,7 млн дол. США) на проведення робіт із розмінування України.
- Україна потребує $29,8 мільярда для розмінування своїх територій, що на $4,8 мільярда менше від попередніх оцінок.
Китай заявив, що не підкориться новим тарифним погрозам президента США Дональда Трампа.
Президент Дональд Трамп заявив, що “не в захваті” від російських обстрілів України, оскільки США намагаються виступити посередником у врегулюванні війну між двома країнами.
7 квітня Європейська комісія запропонувала запровадити зустрічні мита у 25% на низку американських товарів у відповідь на введені президентом США Дональдом Трампом мита на сталь і алюміній, мовиться у документі, з яким ознайомилося Reuters.
7 квітня президент Володимир Зеленський призначив колишнього генерального прокурора Андрія Костіна послом України у Нідерландах, а також представником при Організації із заборони хімічної зброї. Раніше глава держави наполягав, що посадовець має понести “політичну відповідальність” після викриття з інвалідностями прокурорів.
Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про стягнення в дохід України продукції та сировини, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска.