В Пентагоні думають, як відповідати, якщо Трамп дасть «суперечливі» накази – CNN
Джерело: CNN
У Пентагоні проводяться неофіційні обговорення щодо можливих дій Міністерства оборони, якщо Дональд Трамп віддасть “суперечливі” накази. Зокрема, йдеться про розгортання військ всередині США та звільнення великої кількості аполітичних співробітників.
Трамп припускав використання збройних сил для забезпечення правопорядку та депортацій, а також заявляв, що хоче очистити уряд від “корумпованих структур” у національній безпеці.
Це викликає побоювання серед чиновників, які розглядають різні сценарії реагування на можливі накази Трампа.
“Ми всі готуємося і плануємо найгірший сценарій, але реальність така, що ми ще не знаємо, як це буде відбуватися”, — сказав CNN один із чиновників оборони.
Пентагон готується до можливих змін, включаючи кадрові перестановки, зокрема на посаді міністра оборони, оскільки відносини між Трампом і військовим керівництвом у його попередній адміністрації були напруженими.
Також існує побоювання щодо відновлення “Списку F”, який дозволяє звільняти аполітичних кар’єрних федеральних службовців, що може торкнутися і Міноборони.
Основне питання для Пентагону полягає в тому, як Дональд Трамп планує використовувати американську військову міць всередині країни.
Трамп заявив, що військові можуть бути використані для боротьби з “ворогом зсередини”, зокрема “радикальними лівими”, та для забезпечення правопорядку під час протестів. Існують побоювання, що додаткові військові сили можуть бути використані для допомоги на південному кордоні або для масових депортацій. Це може вплинути на здатність армії протистояти зовнішнім загрозам, вважають представники армії.
Раніше кілька колишніх військових високопосадовців попереджали про авторитарні тенденції Трампа.
Пентагон не має реальних правових гарантій, щоб перешкодити президенту використовувати армію для внутрішніх операцій, хоча юристи дають рекомендації щодо законності наказів.
“За законом війська змушені не підкорятися незаконним наказам. Але питання в тому, що відбувається потім – чи бачимо ми відставку вищого військового керівництва?”, — сказав інший чиновник оборони.
Президент може застосувати Закон про заколот для розгортання військ у разі необхідності, зокрема для придушення протестів. Закон про військовий комітет обмежує використання військових для примусу до виконання законів, але має винятки для повстань і тероризму, що дає Трампу значну свободу дій.
- Після перемоги Дональда Трампа на виборах президента США його соратники вивчають потенційних кандидатів, які стануть членами нової президентської адміністрації вже у січні.
- За даними ЗМІ, Дональд Трамп, якого обрали новим президентом США, попри неодноразові заяви завершити війну в Україні протягом 24 годин, досі не вирішив, як він це зробить.
- Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп нині розглядає як кандидата на посаду голови Держдепартаменту сенатора від Флориди Марко Рубіо.
Верховна представниця ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кая Каллас наголосила, що загроза безпеці Європі надходить з боку Росії.
У передріздвяні та новорічні дні Національний банк випустив пам’ятну монету “Новорічна іграшка”, виготовлену зі срібла. Номінал монети ‒ 10 гривень.
Кабмін зобов’язав енергетичні компанії встановлювати пільгові зафіксовані тарифи на електроенергію для мешканців багатоквартирних будинків, які не мають теплопостачання чи газифікації, зауважив представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Переговори Роберта Фіцо з главою РФ Володимиром Путіним не залишилися непоміченими і на внутрішньополітичній арені. Зокрема лідер “Прогресивна Словаччина” Міхал Шимечка назвав поїздку “ганьбою для Словаччини та зрадою національних інтересів”.
Правоохоронці Києва спростували недостовірну інформацію про військових, яка поширювалася мережею. Відео, котре викликало резонанс, виявилося маніпуляцією