В Пентагоні думають, як відповідати, якщо Трамп дасть «суперечливі» накази – CNN

Джерело: CNN

У Пентагоні проводяться неофіційні обговорення щодо можливих дій Міністерства оборони, якщо Дональд Трамп віддасть “суперечливі” накази. Зокрема, йдеться про розгортання військ всередині США та звільнення великої кількості аполітичних співробітників.

Трамп припускав використання збройних сил для забезпечення правопорядку та депортацій, а також заявляв, що хоче очистити уряд від “корумпованих структур” у національній безпеці.

Це викликає побоювання серед чиновників, які розглядають різні сценарії реагування на можливі накази Трампа.

“Ми всі готуємося і плануємо найгірший сценарій, але реальність така, що ми ще не знаємо, як це буде відбуватися”, — сказав CNN один із чиновників оборони.

Пентагон готується до можливих змін, включаючи кадрові перестановки, зокрема на посаді міністра оборони, оскільки відносини між Трампом і військовим керівництвом у його попередній адміністрації були напруженими.

Також існує побоювання щодо відновлення “Списку F”, який дозволяє звільняти аполітичних кар’єрних федеральних службовців, що може торкнутися і Міноборони.

Основне питання для Пентагону полягає в тому, як Дональд Трамп планує використовувати американську військову міць всередині країни.

Трамп заявив, що військові можуть бути використані для боротьби з “ворогом зсередини”, зокрема “радикальними лівими”, та для забезпечення правопорядку під час протестів. Існують побоювання, що додаткові військові сили можуть бути використані для допомоги на південному кордоні або для масових депортацій. Це може вплинути на здатність армії протистояти зовнішнім загрозам, вважають представники армії.

Раніше кілька колишніх військових високопосадовців попереджали про авторитарні тенденції Трампа.

Пентагон не має реальних правових гарантій, щоб перешкодити президенту використовувати армію для внутрішніх операцій, хоча юристи дають рекомендації щодо законності наказів.

“За законом війська змушені не підкорятися незаконним наказам. Але питання в тому, що відбувається потім – чи бачимо ми відставку вищого військового керівництва?”, — сказав інший чиновник оборони.

Президент може застосувати Закон про заколот для розгортання військ у разі необхідності, зокрема для придушення протестів. Закон про військовий комітет обмежує використання військових для примусу до виконання законів, але має винятки для повстань і тероризму, що дає Трампу значну свободу дій.

Президент Росії Володимир Путін вручив медаль “Золота зірка” молодшому сержанту Андрію Григор’єву із Якутії, який в рукопашному бою вбив воїна 71-шої окремої єгерської бригади ДШВ ЗСУ Дмитра Масловського з позивним “Кобра”.

Сьогодні, 23 лютого, свій 71 день народження святкує третій президент України Віктор Ющенко. Лідер гурту “Kozak System” Іван Леньо привітав політика зі святом.

Президент Польщі Анджей Дуда, коментуючи зустріч із Дональдом Трампом у США, заявив, що Україна “не переживе війну” без підтримки Вашингтона.

Американська блогерка Ешлі Сент-Клер подала до Верховного суду Мангеттена дві заяви, у яких вимагає юридично визнати мільярдера Ілона Маска батьком її дитини та отримати одноосібну опіку над п’ятимісячним сином.

Триває 1096-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли 867 тисяч осіб.