В Празі вперше відбувся благодійний «Пробіг під каштанами» (Фото)

Фото: МЗС
Джерело: Посольство України в Празі/Facebook
В Празі (Чехія) вперше відбувся благодійний 31-й “Пробіг під каштанами” за участі дипломатів посольства та українців.
Учасники акції долучилися до збору коштів на потреби Центру дитячої кардіології і кардіохірургії МОЗ України та Національної дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит”.

Фото: МЗС
Дипломати висловили вдячність усім, хто взяв участь у благодійній ініціативі.
“В Празі вперше відбувся Благодійний 31-й “Пробіг під каштанами” за участі дипломатів Посольства та українців. Ми вирішили показати всьому світу стійкість та єдність українців, і долучилися до збору коштів на потреби Центру дитячої кардіології і кардіохірургії МОЗ України та Національної дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит”. Дякуємо усім, хто долучився”, – зазначили в дипмісії.

Фото: МЗС
Довідково. “Пробіг під каштанами” — щорічна спортивно-благодійна акція, яка традиційно відбувається з 1993 року, а з 1994 — під час святкування Дня Києва і проходить в останню неділю травня.
Дистанція основного Благодійного Пробігу — 5 км. Окрім основного, найчисельнішого благодійного старту, в програмі — “Дитячий пробіг”, “Пробіг в ходунках”, “Спортивний пробіг”, “Пробіг мужніх”.
У 2010 році Пробіг під каштанами увійшов до Книги рекордів України як наймасовіший спортивно-атлетичний захід, у якому взяли участь 15 100 людей. У 2018 році у Пробігу взяли участь майже 16 тисяч учасників. У 2019 — 20 475.
Ідея проведення Пробігу належить Карен Вестергаард та Джозефу Леміру, громадянам США, які на той час працювали в Україні. Ірина та Костянтин Кузнєцови втілили цю ідею в життя з агентством маркетингових комунікацій DIALLA Communications, яке було ними засновано.
Перший старт відбувся у 1993 році, зібравши всього до 150 учасників. А вже у 2010 році у 18-му “Пробігу під каштанами” взяла участь рекордна кількість людей — 15 100.
Вік найменшого з учасників забігу за увесь час — всього 3 тижні, а найстаршого — 98 років.
“Пробіг під каштанами” був внесений в офіційну програму святкування Дня Києва у 1994 році. Відтоді кількість його учасників виросла більш ніж у 100 разів. Спортивний рекорд був вперше встановлений у 2008 році — тоді 5 кілометрів подолали за 13 з половиною хвилин.
У 2019 році на старт 27-го “Пробігу під каштанами” вийшла рекордна кількість корпоративних команд – 600, а також встановлений новий рекорд Пробігу – 20 475 учасників.
У 2017 році сума благодійної допомоги вперше перевищила мільйон і становила 1 500 000 гривень, у 2018 – 2 000 000 гривень.Символічний чек передали Центру дитячої кардіології та кардіохірургії.
У 2019 році – 2 935 600 гривень, з яких: 2 800 000 грн було зібрано для Центру дитячої кардіології та кардіохірургії, 100 000 грн – Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова (м. Одеса), 35 600 грн – Фонду Happy Paw.
У 2020 році, в розпал пандемії COVID-19, відбувся традиційний “Пробіг під каштанами” у нетрадиційному форматі – онлайн. Команда Амбасадорів пробігу подолала дистанцію 5 км за кожного із 3 787 учасників онлайн пробігу, що транслювалось у прямому етері телеканалу “Київ”.
- В День вишиванки у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури відкрилася виставка “ARTA AND ART: Поєднання мистецтва та патріотизму”. Це благодійний проєкт, спрямований на підтримку Національної гвардії України.
- Уламки зруйнованого росіянами літака АН-225 “Мрія” перетворилися на прикраси в благодійній колекції “оМРІЯна помста”. Весь дохід від продажу спрямують на допомогу ГУР МО України.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.