В РФ масово скасовують новорічні святкування після обстрілу Бєлгорода

Джерело: The Moscow Times

У низці російських міст вирішили відмовитися від новорічних святкувань та феєрверків через обстріл Бєлгорода.

Так, у Воронезькій області РФ, розташованій поруч із Бєлгородською, святкування взагалі не буде. Зокрема скасовано урочисте відкриття ялинки та концерт на центральній площі міста, повідомив російський губернатор Олександр Гусєв.

Ще в одному регіоні РФ, що межує з Україною — Курській області, пообіцяли відключити підсвічування адміністративних будівель. Губернатор Роман Старовойт попросив росіян “залишитися вдома”, а також закликав “до поміркованості та стриманості у свята”.

Тоді як влада Санкт-Петербурга скасувала проведення нічного концерту на Палацовій площі “на знак підтримки” Бєлгородської області. Губернатор Олександр Беглов повідомив, що “за півдня отримав десятки повідомлень від мешканців з таким проханням”.

З аналогічним зверненням виступив мер Тамбова Максим Косенков. Він назвав концерти та масові гуляння у зв’язку з подіями у Бєлгороді “недоречними”.

Своєю чергою, глава Тамбовської області Максим Єгоров закликав мешканців утриматися від використання піротехніки найближчими днями.

Мер Магадана Юрій Гришан також оголосив про скасування святкування на  Театральній площі через “недоречність проведення новорічних заходів”.

Влада Липецька скасувала гуляння у парках та біля палаців культури, в Єльці не буде дискотеки на площі Леніна. Адміністрація підмосковної Коломни відмовилася від усіх новорічних урочистостей. Святкову програму скоротять й у Пензі.

У Вологді не відбудеться нічний концерт на центральній площі, а також заходи 1 та 2 січня, заплановані на Кремлівській площі. У Новоросійську святкування також не буде.

Про відмову від феєрверків і салютів оголосила влада Суздаля,  Петропавловська-Камчатського, Владивостока, Благовіщенська,  Біробіджана та Орловської області РФ. Влада Красноярська заявила, що Новий рік у місті відзначать “стримано”. Про скасування феєрверків повідомили ще 26 грудня.

Зауважимо, 30 грудня губернатор Бєлгородської області РФ В’ячеслав Гладков заявив, що є влучання в житловий квартал і закликав усіх жителів перейти до бомбосховищ. Він додав, що Збройні сили Україні нібито атакували центр Бєлгорода.

Згодом РФ попросила скликати засідання Ради Безпеки ООН після вибухів в Бєлгороді у суботу, 30 грудня.

Натомість на засіданні Ради Безпеки ООН, скликаному Росією через нещодавні події в Бєлгороді, представник Великої Британії наголосив, що за смерть росіян варто звинувачувати президента РФ Володимира Путіна.

  • За словами аналітиків, запущені минулої доби українські безпілотники, ймовірно, уразили багато з намічених цілей у Росії, на що може вказувати різниця у цифрах: українці заявили про понад 70 запущених БПЛА, росіяни повідомили про 32 перехоплених.
  • 29 грудня війська РФ здійснили наймасованішу повітряну атаку по Україні, випустивши загалом 158 повітряних цілей. Більшість із них вдалось збити.
  • Триває шістсот сімдесят шоста доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Оперативна ситуація на сході та півдні України залишається складною, протягом доби відбулось 42 бойових зіткнення.
  • Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат наголосив на важливості не ігнорувати сигнали повітряної тривоги під час новорічної ночі. За його словами, пріоритетом має бути безпека.

Канцлер ФРН Олаф Шольц 17 листопада повідомив, що позиція глави РФ Володимира Путіна щодо війни проти України не змінилася. Разом з тим, канцлер переконаний, що телефонна розмова з очільником Росії правильний крок, адже він доніс Путіну, що партнери не залишать Україну сам на сам з агресором. 

Міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен закликала європейських союзників України виявляти стриманість у контактах із Кремлем після телефонної розмови канцлера Німеччини Олафа Шольца з президентом Росії Володимиром Путіним. Вона також розкритикувала канцлера за цей дзвінок.

17 листопада під час ракетного обстрілу Одеської області загинули двоє працівників компанії “Укренерго” — Дмитро Камінний та Максим Шаргородський. Обидва чоловіки віддали значну частину свого життя роботі на енергетичну інфраструктуру України.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо висловив підтримку рішенню канцлера Німеччини Олафа Шольца провести телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Він наголосив, що завершення війни в Україні може вимагати певної взаємодії з російським керівництвом.

Уранці 17 листопада військовослужбовиця Наталія Грабарчук знищила крилату ракету за допомогою переносного зенітно-ракетного комплексу “Ігла”. Це був її перший бойовий пуск, який одразу виявився успішним.