Запущені минулої доби українські БПЛА уразили багато з намічених цілей у Росії – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

За словами аналітиків, запущені минулої доби українські безпілотники, ймовірно, уразили багато з намічених цілей у Росії, на що може вказувати різниця у цифрах: українці заявили про понад 70 запущених БПЛА, росіяни повідомили про 32 перехоплених.

Як йдеться у звіті, українські підрозділи здійснили низку ударів по цілях в Росії в ніч з 29 на 30 грудня і 30 грудня. Зокрема в ніч з 29 на 30 грудня українські сили запустили понад 70 безпілотників по російській військовій інфраструктурі та оборонно-промислових об’єктах поблизу Москви, Бєлгорода, Тули, Твері та Брянська.

Своєю чергою, українські джерела назвали ці удари відповіддю на російську атаку 29 грудня, яка стала найбільшою серією безпілотних і ракетних ударів по Україні з початку повномасштабного вторгнення.

Своєю чергою, Міноборони Росії заявило, що російським силам вдалося перехопити 32 українських дронів в Брянській, Орловській, Курській і Московській областях в ніч з 29 на 30 грудня.

Експерти зауважили, що розбіжність між російськими та українськими цифрами може свідчити про те, що українські сили уразили багато з намічених цілей.

Згідно зі звітом, українські військові завдали удару по заводу “Кремінь Ел” у Брянську, який є другим за величиною виробником мікроелектроніки в Росії, 90 відсотків продукції якого, як вказується, є компонентами російської військової техніки і систем.

Геолокаційні кадри, опубліковані 30 грудня, показують вибухи над містом Брянськ. А Міноборони Росії заявило, що російські засоби ППО збили 12 українських ракет РСЗВ у Бєлгородській області 29 грудня і ще кілька українських ракет РСЗВ під Бєлгородом протягом дня 30 грудня.

Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.

Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.