В РФ суд продовжив арешт російсько-американської журналістки «Радіо Свобода»

Джерело: Reuters

У п’ятницю, 31 травня, російський суд продовжив на два місяці досудове ув’язнення російсько-американської журналістки “Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода” Алсу Курмашевої.

Фото: Reuters

Курмашева, празька журналістка та мати двох дітей, перебуває під вартою в російському регіоні Татарстану з 18 жовтня. Раніше її ненадовго затримали в червні, коли вона намагалася вилетіти з Росії після відвідин матері.

Спочатку суд визнав її винною в тому, що вона не заявила про наявність у неї паспорта США, що є обов’язковим за російським законодавством, і оштрафував її. Потім її звинуватили в тому, що вона не зареєструвалася як “іноземний агент”.

ЗМІ “Татар-Інформ” припустило, що її також офіційно звинувачують у навмисному зборі військової інформації, яка може бути використана проти Росії, і в поширенні неправдивої інформації про російську армію.

Курмашева розповіла журналістам з зали суду в місті Казань, що вона страждає різними захворюваннями, які не можна належним чином лікувати під час ув’язнення.

Вона додала, що востаннє чула голоси своїх дітей у жовтні минулого року, оскільки їй не дозволяють телефонувати. 

Фото: Reuters

Суддя оголосив, що вона залишиться в СІЗО до 5 серпня.

Її адвокат Рим Сабіров заявив, що оскаржить рішення та вимагатиме помістити Курмашеву під домашній арешт разом із її родичами в Казані до суду.

“Вона нікому не загрожує. Незрозуміло, навіщо її ізолювати від суспільства”, – сказав він.

Японія, у межах нового пакету санкцій, запровадила торгові обмеження щодо китайських компаній, які підтримують РФ у війні проти України.

В Україні триває 849-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 531 тисячу осіб.

Уночі 21 червня російські окупаційні війська випустили по Україні чотири ракети. Усі вдалось збити.

21 червня відзначають Міжнародний день йоги, Всесвітній день гідрографії, Всесвітній день гуманізму, Всесвітній день жирафа, Всесвітній день рукостискання, Свято музики, Міжнародний день скейтбордингу та День денного світла. Християни сьогодні вшановують мученика Юліана Тарсійського.

За даними синоптиків у п’ятницю, 21 червня, в Україні очікується суха та тепла погода.