В РФ відвідали 119 українських військовополонених

Джерело: Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець/Telegram

Уповноважені з прав людини в Україні та РФ узгодили взаємні відвідини полонених. Зокрема представники російського омбудсмена відвідали 119 українських захисників, які нині перебувають у полоні РФ.

Натомість українська сторона відвідала таку ж кількість російських військових, які перебувають у полоні на території нашої держави.

Працівники українського Офісу поспілкувалися із росіянами та вкотре переконалися, що наша країна дотримується Женевських конвенцій. Так, відзначили, що кожен військовополонений росіянин ситий, забезпечений гігієнічними засобами, має право на працю та можливість виходити на прогулянки. Медична допомога також надається за зверненнями військовополонених. Окрім цього, кожному передали гуманітарні пакунки із речами та продуктами.

Своєю чергою, росіяни поспілкувалися з українськими захисниками.

З їх слів, медичну допомогу вони також надають і була можливість здійснити телефонні дзвінки родичам. Полонені українські воїни записали відеозвернення рідним, які невдовзі передадуть адресатам, — зазначили у повідомленні.

Триває 1068-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 830 тисяч осіб.

Іракські офіційні особи повідомили про зацікавленість у розвитку двосторонніх відносин з Росією. Тим часом Кремль використовує пропагандистський Telegram-канал “Rybar” для посилення свого впливу та просування інтересів у регіоні.

Упродовж дня російські військові здійснили 67 обстрілів Сумської області, завдавши 99 ударів з різного озброєння. Внаслідок атак пошкоджено будинки, автомобілі, також відомо про одну поранену особу.

Сьогодні, 25 січня, російські війська атакували Нікопольський район Дніпропетровської області, використовуючи артилерію та дрони-камікадзе. Внаслідок ударів двоє людей поранені.

Посольство України у Литві висловлює глибоку стурбованість у зв’язку з інформацією, що в мережі книжкових магазинів “Knygų pasaulis” реалізуються атласи, які містять некоректне позначення території України в межах її міжнародно визнаних кордонів з 1991 року.