В РФ викликали посла Молдови та засудили «недружні дії»

Джерело: Reuters

10 січня міністерство закордонних справ РФ викликало посла Молдови та висловило протест проти “недружніх дій”, продовжуючи критику Кремля проєвропейської влади країни.

Зокрема у заяві міністерства РФ засуджено “систематичний характер” дій Молдови, які “були спрямовані проти російських громадян”. Серед них, зазначається, “політично мотивоване переслідування” російських і російськомовних журналістів.

Керівництво Молдови продовжує робити агресивні антиросійські заяви, – поскаржилися в заяві посла Молдови Ліліана Дар’є.

З моменту приходу до влади у 2020 році президент Майя Санду намагається відмовитися від радянської спадщини країни і скерувати її в європейське спрямування.

Вона засудила вторгнення Росії в Україну та звинуватила Москву в спробі втрутитися в місцеві вибори в Молдові в листопаді минулого року та в спробі спровокувати державний переворот, щоб усунути її.

Минулого місяця парламент Молдови схвалив нову оборонну стратегію, в якій Росія та корупція визначені як дві найбільші загрози безпеці країни. Минулого місяця ЄС погодився розпочати переговори про членство з Молдовою та Україною.

10 січня у Молдові продовжила заборону, накладену минулого року на 12 телевізійних каналів, заявивши, що медіа займаються “маніпулюванням, дезінформацією та просуванням іноземної програми”.

Окрім цього, влада Молдови не допустила кількох політиків, які представляють заборонену партію з проросійськими поглядами, до місцевих виборів у листопаді минулого року.

Зауважимо, раніше начальник генштабу бельгійської армії адмірал Мішель Хофман попередив про війну з Росією. Він стурбований тим, що країна перейшла до воєнної економіки та що президент РФ Володимир Путін продовжує погрожувати Європі, зокрема Молдові та країнам Балтії.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.