Війна РФ проти України спрямована на знищення цієї країни та українців як нації – Санду

Джерело: NewsMaker

16 жовтня президентка Молдови Майя Санду взяла участь у 27-й конференції “Форум 2000”, що традиційно відбулася в Чехії. У своєму виступі Санду наголосила на важливості демократії у контексті повномасштабної війни Росії проти України.

Санду зауважила, що минулого разу брала участь у цьому форумі у 2019 році, перебуваючи на посаді прем’єр-міністерки. Додала, що це було невдовзі після того, як країна позбулася авторитарного режиму, що мав намір перетворити Молдову на “сіру зону беззаконня”.

Війна в Україні спрямована на знищення цієї країни та українців як нації. Якби Росія досягла успіху, Молдова перестала б існувати як вільна держава. Сьогодні Росія хоче контролювати колишні радянські країни, як у минулому вона контролювала країни Центральної та Східної Європи, — зазначила глава Молдови.

За словами очільниці держави, помилково думати, що країни регіону можуть залишатися осторонь. Вона пояснила, що більшості країн необхідно зробити вибір, який визначить їхнє майбутнє на десятиліття вперед.

На якому боці ви хочете бути? На боці демократії та свободи чи на боці пригнічення та пропаганди? — запитала Санду.

Мая Санду наголосила, що голос молдавського народу надто довго відкидали, відкидали його національну гідність та майбутнє. Надто довго не дозволяли “бути самими собою”.

Війна, спрямована на підпорядкування України, усуває будь-які сумніви: якщо ми зазнаємо невдачі, нас знову затягнуть у сферу впливу Росії. Я впевнена, що ви не кинете нас і допоможете зберегти курс до Європейського союзу, — закликала президентка.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.