В РФ засудили журналістку Курмашеву до 6,5 року колонії за «фейки» про російську армію
Джерело: Associated Press
Верховний суд Татарстану визнав журналістку Татаро-башкирської служби Радіо Свобода Алсу Курмашеву винною у поширенні нібито неправдивої інформації про російську армію (стаття 207.3 КК РФ), засудивши її до шести з половиною років колонії.
47-річну редакторку Курмашеву засудили за “поширення неправдивої інформації” про військових, повідомляється на сайті Верховного суду Татарстану. Прессекретарка суду Наталія Лосєва підтвердила вирок Курмашевій і оприлюднила Associated Press телефоном вирок у секретній справі.
Зауважується, що справа надійшла до суду з грифом “таємно”, і розглядалася в закритому режимі. Associated Press повідомляє, що вирок ухвалили минулої п’ятниці, 19 липня.
Президент Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Стівен Капус назвав вирок “глумом із правосуддя”, наголосивши, що “єдиний справедливий результат – це негайне звільнення Алсу з в’язниці”.
Для американської громадянки, нашої дорогої колеги, вже давно час возз’єднатися зі своєю люблячою сім’єю, – додав Капус.
Раніше ми повідомляли, що Росія затримала редакторку Татаро-башкирської служби Радіо Вільна Європа Алсу Курмашеву за те, що вона не зареєструвалася як “іноземний агент” під час візиту до Росії.
Зауважимо, 19 липня, російський суд визнав американського репортера видання The Wall Street Journal Евана Гершковича винним у шпигунстві та засудив його до 16 років колонії суворого режиму.
32-річний Гершкович заперечує всі звинувачення у свій бік. Він став першим американським журналістом, якого РФ звинувачує у шпигунстві, з часів холодної війни.
Президент США Джо Байден заявив, що Гершкович не вчиняв жодного злочину і був незаконно затриманий.
- У РФ суд виніс вирок американському військовослужбовцю, якого звинуватили у крадіжці та погрозах. Американець проведе у в’язниці майже чотири роки.
- Професорка університету Райса: Перемога України змусить РФ переписати свою історію.
- Російська влада систематично відмовляє ув’язненим критикам Кремля у спілкуванні з їхніми рідними, здійснюючи психологічний тиск, мовиться у новій доповіді Amnesty International.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.