В РФ засудили журналістку Курмашеву до 6,5 року колонії за «фейки» про російську армію
Джерело: Associated Press
Верховний суд Татарстану визнав журналістку Татаро-башкирської служби Радіо Свобода Алсу Курмашеву винною у поширенні нібито неправдивої інформації про російську армію (стаття 207.3 КК РФ), засудивши її до шести з половиною років колонії.
47-річну редакторку Курмашеву засудили за “поширення неправдивої інформації” про військових, повідомляється на сайті Верховного суду Татарстану. Прессекретарка суду Наталія Лосєва підтвердила вирок Курмашевій і оприлюднила Associated Press телефоном вирок у секретній справі.
Зауважується, що справа надійшла до суду з грифом “таємно”, і розглядалася в закритому режимі. Associated Press повідомляє, що вирок ухвалили минулої п’ятниці, 19 липня.
Президент Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Стівен Капус назвав вирок “глумом із правосуддя”, наголосивши, що “єдиний справедливий результат – це негайне звільнення Алсу з в’язниці”.
Для американської громадянки, нашої дорогої колеги, вже давно час возз’єднатися зі своєю люблячою сім’єю, – додав Капус.
Раніше ми повідомляли, що Росія затримала редакторку Татаро-башкирської служби Радіо Вільна Європа Алсу Курмашеву за те, що вона не зареєструвалася як “іноземний агент” під час візиту до Росії.
Зауважимо, 19 липня, російський суд визнав американського репортера видання The Wall Street Journal Евана Гершковича винним у шпигунстві та засудив його до 16 років колонії суворого режиму.
32-річний Гершкович заперечує всі звинувачення у свій бік. Він став першим американським журналістом, якого РФ звинувачує у шпигунстві, з часів холодної війни.
Президент США Джо Байден заявив, що Гершкович не вчиняв жодного злочину і був незаконно затриманий.
- У РФ суд виніс вирок американському військовослужбовцю, якого звинуватили у крадіжці та погрозах. Американець проведе у в’язниці майже чотири роки.
- Професорка університету Райса: Перемога України змусить РФ переписати свою історію.
- Російська влада систематично відмовляє ув’язненим критикам Кремля у спілкуванні з їхніми рідними, здійснюючи психологічний тиск, мовиться у новій доповіді Amnesty International.
Кейт Міддлтон свого часу відмовила королеві Єлизаветі ІІ в історичному проханні.
Російські війська атакували Нікопольський район Дніпропетровської області дронами та артилерією. Постраждала одна людина.
Росія наближається до угоди з новим керівництвом Сирії про збереження двох ключових військових баз у країні, повідомили джерела Bloomberg в Москві, Європі та на Близькому Сході.
У Румунії жінка протягом багатьох років використовувала як дверний упор рідкісний камінь румунського бурштину.
Російська авіаційна промисловість із початку повномасштабної війни проти України спромоглася виготовити лише сім пасажирських літаків SuperJet 100, придатних для цивільної авіації, хоча планували – 108 до 2025 року.