В російському Орську прорвало дамбу: місто затоплює, є загиблі

Джерело: BBC News

В російському місті Орськ прорвало дамбу, внаслідок чого тисячі людей евакуювали. Також відомо про трьох загиблих.

Раніше по всій Оренбурзькій області було оголошено надзвичайний стан, оскільки через танення льоду рівень річки Урал небезпечно піднявся.

Офіційні особи заявили, що в зоні затоплення можуть опинитися 10 000 жителів і від повені можуть затонути до 4 000 будинків.

Фото: МНС Росії

Відомо, що з Орська евакуювали понад 1100 жителів.

“Проводиться евакуація громадян Ленінського і Радянського районів Орська в пункти тимчасового розміщення”, – йдеться в повідомленні обласної прокуратури.

За словами представників служби надзвичайних ситуацій, під час патрулювання в зоні затоплення знайшли мертвими трьох людей. Однак у РФ заявили, що, ймовірно, їх смерть не пов’язана безпосередньо з повінню.

Мер Орська Василь Козупіца заявив, що ситуація “швидко погіршується”, половина міста затоплена, а решта незабаром буде відрізана від решти міста.

Фото: НТА

Місцеві служби з надзвичайних ситуацій заявили, що працюють над тим, щоб зупинити повінь в Орську.

22 липня Національний банк України ввів в обіг нову нумізматичну монету із зображенням безпілотника “Лелека-100”. Це друга монета серії “Збройні Сили України”, яка вшановує українську зброю та її творців.

Tesla оголосила про плани розпочати невелике виробництво гуманоїдних роботів для внутрішнього використання у 2024 році, повідомив генеральний директор Ілон Маск у понеділок. Це оголошення надійшло через кілька місяців після того, як Маск заявив про впровадження роботів до кінця 2024 року.

Вже у серпні, вересні та жовтні в Україні очікуються значні покращення щодо відключень електроенергії. У деякі періоди дефіцит може зникнути взагалі, повідомив голова “Укренерго” Володимир Кудрицький.

У мережі стало з’являтися дедалі більше відео сексуального насильства над дітьми, створених за допомогою штучного інтелекту (ШІ). Британська правозахисна організація Internet Watch Foundation (IWF) вказує, що злочинці використовують ШІ і для того, щоб створювати відео з реальними дітьми, включаючи тих, хто вже став жертвою насильства. 

На кордоні з Польщею у пункті пропуску “Краківець” виявили два церковні стародруки. Обидві речі датовані XVII-XVIII століттями.