Будівництво Каховської ГЕС займе близько шести років – «Укргідроенерго»

Джерело: “Укргідроенерго”.

На відбудову Каховської гідроелектростанції, яку підірвали російські окупанти, необхідно близько шести років.

За даними “Укргідроенерго”, розробка експериментального проєкту відбудови Каховської ГЕС займе два роки.

“На першому етапі також планується проєктування тимчасової греблі водосховища. Після деокупації це допоможе швидко розпочати будівництво тимчасової гідроспоруди для перегородження водосховища і за умов паводку допоможе наповнити його водою до необхідного рівня”, – пояснили в компанії.

Відтак зазначили, що будівництво власне самої Каховської ГЕС займе близько шести років.

В “Укргідроенерго” також повідомили, що гідроелектростанції компанії вже комплексно готуються до проходження складного осінньо-зимового періоду 2023-2024. На станціях проводяться планові ремонтні роботи та реконструкція гідроенергетичного обладнання з врахуванням безпекових питань.

Нагадаємо, що 18 липня, Кабінет міністрів України затвердив постанову про експериментальний проєкт з початку відбудови Каховської ГЕС, яку підірвали російські окупанти.

Проєкт розрахований на два роки. На першому етапі планується спроєктувати всі інженерні конструкції, а також підготувати необхідну базу для відновлення.

За словами Дениса Шмигаля, другий етап розпочнеться після деокупації територій, де розташована ГЕС. Він передбачає власне будівельні роботи.

Координуватиме проєкт Міністерство економіки, а замовником робіт буде “Укргідроенерго”.

“Відбудова Каховської гідроелектростанції примножить економічний потенціал України як в аграрній, так і в енергетичній сфері”, – резюмував Денис Шмигаль.

Раніше міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що після повної деокупації Херсонської області на місці Каховської ГЕС, яку росіяни підірвали, збудують нову гідроелектростанцію.

Очільник Міненерго зазначив, що терористичний акт росіян повністю знищив Каховську ГЕС. Тому там неможливо провести ремонтні роботи або щось доробити.

“Але це не означає, що ми не будемо будувати нову станцію. До того ж, я впевнений, що ми це обов’язково зробимо після деокупації наших територій. І це буде сучасна станція, у будівництві якої візьмуть участь багато партнерів із найкращими технологіями в цій галузі”, – розповів Герман Галущенко.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.