В Росії священника хочуть виключити з церкви через відмову молитися за перемогу РФ у війні

Джерело: Reuters

В Росії священнику Олексію Умінському загрожує виключення з Російської православної церкви за відмову прочитати молитву з проханням до Бога вести Росію до перемоги над Україною у війні.

У вироку, опублікованому в суботу, 13 січня, церковний суд заявив, що Умінський повинен бути “виключений від сану” за порушення присяги священника. Рішення передали на затвердження патріарху РПЦ Кирилу, який рішуче підтримує президента РФ Володимира Путіна.

Церковний суд заявив, що Умінський порушив присягу, відмовившись читати “Молитву за Святу Русь”, яку Кирило зробив обов’язковою на богослужіннях.

Експерт з питань РПЦ Європейської ради з міжнародних відносин Ксенія Лученко назвала вирок Умінському необґрунтованим, оскільки молитва, яку він відмовляється читати, не була розглянута та схвалена вищим органом Церкви. 

Вона назвала його покарання “свідченням узурпації Патріархом Кирилом влади в РПЦ і порушення її статутних документів”.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 липня. На даний час відбулося 125 бойових зіткнень.