В Росії за загадкових обставин загинули 20 посадовців з початку повномасштабної війни

Джерело: The Moscow Times

З початку повномасштабного вторгнення в Україну в Росії зафіксовано щонайменше 20 загадкових смертей високопосадовців та осіб, пов’язаних із владними структурами. Частина з них офіційно кваліфікується як самогубства, частина – як раптові зупинки серця, падіння з висоти або нещасні випадки.

Серед нещодавніх випадків – двоє представників Міністерства транспорту РФ. Зокрема міністр Роман Старовойт за офіційною версією скоїв самогубство. Тоді як його заступник Андрій Корнейчук раптово помер від зупинки серця. Про це повідомили 7 липня.

У 2022-2024 роках зафіксовано щонайменше 18 схожих смертей серед колишніх і чинних посадовців, зокрема:

  • генералів Служби зовнішньої розвідки РФ В’ячеслава Трубникова (нез’ясовані обставини) і Льва Соцкова (застрелився);
  • проректора Російської митної академії Заліма Керефова (перерізав вени в СІЗО);
  • депутата від “Единой России” Павла Антова (випав із вікна в Індії);
  • директора з авіаційної галузі Далекосхідної корпорації Івана Печоріна (випав з катера);
  • заступника глави головного управління МВС з боротьби з екстремізмом Володимира Макарова (з вогнепальним пораненням);
  • заступника міністра науки Петра Кучеренка, який помер у літаку після візиту на Кубу;
  • начальниці фінансового управління Західного військового округу РФ Марини Янкіної (випала з 16 поверху).

Усі ці випадки набули широкого резонансу у російських та міжнародних медіа, однак жодного офіційного розслідування так і не завершили.

2025 рік відзначився новою хвилею смертей в РФ – факти загибелі посадовців фіксувалися щомісяця. У січні – смерть заступника голови адміністрації Владивостока у Таїланді, у лютому – самогубство генерала МВС РФ, у березні – раптова смерть посадовця з Архангельська під час хокею, у квітні – самогубство заступника керівника управління ФСВП Красноярського краю.

Російські офіційні джерела майже не коментують ці випадки. Натомість у незалежних ЗМІ та серед експертів дедалі частіше лунають припущення про можливу “зачистку” або спроби приховати внутрішні конфлікти, корупційні зв’язки та провали в роботі силових структур, особливо в умовах війни та тиску з боку Кремля.

  • У московських аеропортах та в петербурзькому Пулково з 5 липня спостерігається масовий збій у роботі через загрозу атак безпілотників. Аеропорти тимчасово припиняли роботу, що призвело до скасування й затримки сотень рейсів.

У Києві активісти зафіксували незаконні роботи на території пам’ятки культурної спадщини – палацу останнього гетьмана України Кирила Розумовського. Міністерство культури запевнило, що жодних дозволів не надавало. Забудовника вже оштрафували, роботи на об’єкти зупинили.

Ізраїль розглядає можливість нової військової операції проти Ірану, якщо отримає докази про відновлення програми зі збагачення урану, повідомляють поінформовані джерела.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

Адміністрація президента США Дональда Трампа позбавила ісламістське угруповання “Хаят Тахрір аш-Шам” статусу іноземної терористичної організації.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.